COPSOQ 3 vaimse tervise küsimustik

Qvalitas võttis Eestis esimesena töötajate tervisekontrollide käigus kasutusele COPSOQ (Copenhagen Psychosocial Questionnaire) nime kandva küsimustiku.

Tegemist on Maailma Terviseorganisatsiooni ja Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni esile tõstetud ning Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu agentuuri poolt parimaks tavaks tunnistatud meetodiga töötajate vaimse tervisega seotud terviseriskide avastamiseks ja parandamiseks.

Qvalitases kasutatakse selle meetodi kõige uuemat ja tänapäevasesse töökeskkonda sobivamat COPSOQ 3 ehk küsimustiku kolmandat versiooni, mida saab rakendada kõikide töölaadide ja ettevõtete korral, suurusest ja sektorist olenemata.

Unikaalset testi on tõlgitud rohkem kui 25 keelde, mis võimaldab tulemusi ka erinevate riikide ja sektorite vahel võrrelda ning laiemaid järeldusi teha.

COPSOQ 3 kasutajasõbralikumaks kasutamiseks on Qvalitas koostöös Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektori Liina Randmanni ja Meeletervise tööpsühholoogidega loonud küsimustikule e-toe, mis võimaldab küsimustikku täitnud inimesel kohe saada teada tulemused.

Loodud süsteem tõlgendab vastaja tulemusi ning edastab ka lühikesed ettepanekud. Nii tulemused kui ettepanekud annavad töötervishoiuarstile esmase ülevaate visiidile saabuva töötaja töökeskkonna psühhosotsiaalsest seisundist, mis võib soodustada terviseprobleemide kujunemist.

Kõik testi läbinud töötajad saavad teada isikliku tulemuse, mis on nähtav üksnes töötervishoiu arstile. Kui piisav valim ettevõtte töötajaid on täitnud COPSOQ 3 küsimustiku, on Qvalitasel võimalik koostada töökeskkonna psühhosotsiaalsete riskide hindamine ning vajadusel anda nõuandeid edasiseks nõustamiseks.

Küsimustik on eelkõige töötervishoiu visiidile suunduvatele patsientidele ja seda saab täita ainult iseteeninduskeskkonnas, on oluline märkida, et testi saab läbida ning töökeskkonna psühhosotsiaalseid riske hinnata ka töötervishoiu kontrolli väliselt eraldiseisva projektina.

    Telli Teenus

    Teenuse tellimiseks ja lisainfo saamiseks pöörduge läbi kontaktvormi meie kliendihalduri poole

    NB! Vorm ei ole sobilik tundlike andmete sh terviseandmete edastamiseks.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.