Vaimne tervis töökeskkonnas

Qvalitase vaimse tervise keskus Meeletervis on usaldusväärne partner, abiks nõu ja jõuga igale pöördujale vaimse tervise hoidmise, psühholoogilise ravi, ja vaimse tervise probleemide ennetamisega seotud küsimustes.

Suur osa meie teenustest on suunatud ärikliendile ehk tööandjale, kellele pakume vaimse tervise valdkonnas terviklikke lahendusi.

Kuna töötaja vaimne tervis on uue väärtuse loomisel väga oluline, on jätkusuutlikum ja säästlikum tegeleda töötajate vaimse tervise hoidmisega süstemaatiliselt ja ennetavalt. Teenuste hulka üldiselt kuuluvad nõustamisteenused, koolitused, ja töökeskkonna kaardistusteenused ja neist täpsemalt allpool.  

Eristume vaimse tervise maastikul eelkõige selle poolest, et oleme orienteeritud terviklahenduste loomisele nii töötaja, tööandja, inimese kui organisatsiooni vajadusi arvestades. Meie töö- ja organisatsioonipsühholoogid on erialase ettevalmistusega, põhjaliku väljaõppe läbinud ja rahvusvahelist koostöökogemust omavad spetsialistid, kes keskenduvad igapäevatöös just töökeskkonnaga seonduvatele küsimustele.  

Töö- ja organisatsioonipsühholoogia on rakendusteadus, mis uurib töötaja ja töö vastastikmõjusid nii individuaalsel, grupi kui organisatsiooni tasandil eesmärgiga tõsta töö efektiivsust ning toetada töötaja (vaimset) tervist ja tööelu kvaliteeti. Tänases töökeskkonnas on suur osakaal vaimsel tööl ning muutuv keskkond nõuab töötajalt kohanemist uute olukordade ja tingimustega. See kõik tekitab pingeid.

Mõistagi mõjutavad töötaja vaimset tervist erinevad tegurid ning viibides tööl suure osa päevast, omavad töötingimused ja psühhosotsiaalne töökeskkond töötaja tervisele olulist mõju. Töö- ja organisatsioonipsühholoogi vastuvõtt on töötajale suurepärane võimalus ning sageli ka ennetav meede kuna probleeme käsitletakse ja probleemile leitakse lahendus või leevendus enne tõsisemate raskuste kujunemist. Kui olukord või vaimse tervise seisund vajab täpsustavat uurimist või hindamist, annab töö- ja organisatsioonipsühholoog soovitused edasi pöördumisteks teiste vaimse tervise spetsialistide poole.  

    Telli Teenus

    Teenuse tellimiseks ja lisainfo saamiseks pöörduge läbi kontaktvormi meie kliendihalduri poole

    NB! Vorm ei ole sobilik tundlike andmete sh terviseandmete edastamiseks.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.