SARS-COV-2 Antigeeni kiirtest

Tasuliste proovide andmine – nii kiirtest kui PCR – toimub Qvalitase keskustes, mitte proovivõtutelkides.

Proovivõtutelkides osutame vaid avaliku testimise teenust (saatekirjadega). Antigeeni kiirtesti proovi on võimalik anda Qvalitase Tallinna (Valukoja 7, 3. korrus), Pärnu (Suur-Sepa 14, 2. korrus) ja Tartu (Riia 2) keskustes.

Qvalitas Arstikeskus kasutab Roche Diagnostics/ SD Biosensor kiirteste:

  • Toode on mõeldud vaid professionaalseks kasutamiseks
  • Testi tulemust tõlgendatakse 15-30 minuti möödumisel
  • Testil on kõrge tundlikkus (96,52%) ja spetsiifilisus (99,68%)

Koroonaviiruse leviku perioodil loob kiirtestimine võimaluse mugavamaks ja kiiremaks otsuste langetamiseks nii töö- kui eraelus. Kui plaanid minna reisima, siis enne broneerimist veendu, et piiriületamise korral on kiirtest sobilik. Lisateenusena saame väljastada ka tulemust kinnitava sertifikaadi.

Ülemiste hingamisteede haigustunnuste esinemisel tasulist testimise teenust ei pakuta (nii kiirtestimine kui PCR). Juhime tähelepanu, et kiirtesti tulemus ei sobi riiklikult kehtestatud isolatsiooni ja liikumispiirangu lõpetamiseks.

PROOVIVÕTT
  • Proovivõtmise ajal istuge selleks ettenähtud toolil ning toimige meediku juhiseid järgides.
  • Võtame teilt koroonaviiruse proovi steriilse tampooniga nina kaudu ninaneelust.
  • Proovi võtmine kestab ca 5 sekundit ning vajadusel kordame protseduuri. Proovi võtmise ajal võite tunda ninaneelus ebameeldivat survetunnet.
  • Proovi võtmise ajal palume teil mitte pead liigutada ega haarata proovivõtja käest või riietest. Samuti palume mitte teha muid järske liigutusi, mis võiksid proovivõtja tööd raskendada ja ka teile ebamugavusi põhjustada.
Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.