Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine

Puukentsefaliiti ehk ajupõletikku tekitab viirus, mida puugid eritavad oma süljega. Puukentsefaliit on ohtlik ning võib tekitada tõsiseid tüsistusi. Viirust kandva puugi võib leida nii pargist kui kodumurult.

Teame, et “puugihooaeg” kestab peamiselt aprillist oktoobrini, ent viimaste aastate pehmed talveilmad on puugile erakordselt meeltmööda. Terviseameti andmetel muutub puuk aktiivseks juba siis, kui maapinna temperatuur on +5 kuni +7 kraadi.

Vaktsineerimise ajastamine

Puukentsefaliidivastast vaktsineerimist teostatakse aastaringselt ning põhivaktsinatsioon koosneb kolmest annusest. Esimese ning teise annuse vahemik on tavapäraselt 1-3 kuud ning teise ja kolmanda vahemik 5-12 kuud. Kiirema kaitse saavutamiseks võib arst aga teise manustamise planeerida ka juba 2 nädalat peale esimest vaktsiiniannust.

Põhivaktsinatsiooni järgselt on vajalik revaktsineerimine, palume kindlasti arstiga nõu pidada kordusvaktsineerimise osas.

Broneerige aeg vaktsineerimisele telefonitsi 605 1500

    Telli Teenus

    Teenuse tellimiseks ja lisainfo saamiseks pöörduge läbi kontaktvormi meie kliendihalduri poole

    NB! Vorm ei ole sobilik tundlike andmete sh terviseandmete edastamiseks.

    Internet Explorer Icon

    NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.