Pikema Sõpruse Päev Meeste Tervisepakett

Mida varem alustad iga-aastast tervisekontrolli, seda tervema, tugevama ja pikema elu elad. Võta sõbrad kokku Pikema Sõpruse Päevaks ehk korralda neile üks äge spordi-, kultuuri- ja gurmeepäev, kuid kindlasti alusta seda päeva koos sõpradega hommikuse vereproovi andmisega! See on kõige kiirem ja lihtsam tervisekontroll! Pärast seda jätkake päeva ühistegevustega.

Pikema Sõpruse Päevaga kutsume mehi tervisekontrolli, et anda neile võimalikult hea ülevaade oma peamistest laborinäitajatest. Qvalitas Arstikeskus on Pikema Sõpruse Päeva partner juba mitmeid aastaid ning seda ka tänavu. Teostame tervisekontrolle 8 esinduses üle Eesti ning Pikema Sõpruse Päeva pakettidele väljastame ka kinkekaarte.

Pikema Sõpruse Päeva kampaaniast: Esileht – Pikema Sõpruse Päev (pikemsoprus.ee)

Pikema Sõpruse Päeva pakettidest

Valida saab kahe paketi vahel vastavalt mehe vanusele – kuni 35-aastasele ja 35+ aastasele mehele.

Kellele on pakett mõeldud?

Pikema Sõpruse Päeva meestele mõeldud tervisekontrolli paketid on kokku pandud meeste- ja laboriarstide poolt selleks, et mehed saaksid võimalikult hea ülevaate oma peamistest laborinäitajatest. Oma analüüsitulemuste teadmine ja regulaarne jälgimine võimaldab teadvustada terviseriske, jälgida nende muutumist ajas ning teha vajadusel korrektuure elustiilis. Terviseriskide vähendamiseks on soovitatav hoiduda suitsetamisest ja liigsest alkoholitarbimisest, toituda tervislikult, tagada kehale piisav füüsiline koormus, hoolitseda selle eest, et kehakaal ja vererõhk püsiksid normis.

Kuidas saab tulemused?

Analüüside tulemused saad hiljemalt 3 tööpäeva jooksul patsiendiportaalist digilugu.ee. Digiloos on need on kättesaadavad ka kõigile tervishoiutöötajatele, kellega soovid oma terviseandmeid jagada. Analüüside tulemuste tõlgendamine võib vajada tervishoiutöötaja selgitusi. Tulemuste tõlgendamiseks on kolm võimalust:

  • üldarsti konsultatsioon digikliinikus (hind 19.90€)
  • üldarsti telefonikonsultatsioon Pikema Sõpruse Päeva raames tel 605 1500 (hind 19.90€)
  • üldarsti konsultatsioon Qvalitase esinduses (hind 55€)

Telefonikonsultatsiooni aja saab kokku leppida telefonitsi ning arstikeskuses toimuva vastuvõtu aja saab patsient valida Qvalitase iseteenindusest. Digikliinik töötab esmaspäevast reedeni 08.00-20.00, nädalavahetustel ja pühadel 09.00-16.00 ning arsti kaugvastuvõtule aega broneerima ei pea – lihtsalt logi sisse ja alusta vestlust.

Pakett sobib kuni 35-aastase mehe tervisliku seisundi ja terviseriskide hindamiseks.

Tulemused võimaldavad hinnata Sinu:
·  tervise üldist hetkeseisu;
·  südame-veresoonkonna haiguste riski;
·  diabeedi ohtu või esinemist;
·  kas alkohol, ravimid vm on kahjustanud maksa;
·  meesuguhormooni testosterooni taset.

Millest pakett koosneb?
·  10 vereanalüüsist, mis on esmased olulised näitajad kuni 35-aastase mehe tervisliku seisundi ja peamiste terviseriskide hindamiseks
·  vererõhu mõõtmisest
·  analüüside üldistest kirjalikest kommentaaridest

Kuidas valmistuda proovi andmiseks?
Nende analüüside andmisele eelnevalt ei pea olema 10-14 tundi söömata-joomata, soovituslik vahe vereandmise ja eine vahel võiks olla vähemalt 2-3 tundi. Enne vereproovi võtmist mõõdab verevõtja Sinu vererõhu, seejärel võetakse veeniverd (4 katsutit).

Pakett sobib 35+ vanuses mehe tervisliku seisundi ja terviseriskide hindamiseks.

Tulemused võimaldavad hinnata:
· tervise üldist hetkeseisu;
· südame-veresoonkonna haiguste riski;
· diabeedi ohtu või esinemist;
· kas alkohol, ravimid vm on kahjustanud maksa;
· kõrgest kusihappe tasemest tingitud haiguste riski;
· meessuguhormooni testosterooni taset;
· eesnäärmehaiguste esinemist ning vähi riski.

Millest pakett koosneb?
· 12 vereanalüüsist, mis on esmased olulised näitajad 35+ vanuses mehe tervisliku seisundi ja peamiste terviseriskide hindamiseks
·  vererõhu mõõtmisest
·  analüüside üldistest kirjalikest kommentaaridest

Kuidas valmistuda proovi andmiseks?
Nende analüüside andmisele eelnevalt ei pea olema 10-14 tundi söömata-joomata, soovituslik vahe vereandmise ja eine vahel võiks olla vähemalt 2-3 tundi. Eesnäärme markeri (PSA) adekvaatse tulemuse saamiseks tuleks hoiduda paaril eelneval päeval suguühtest ning muudest eesnääret ärritavatest tegevustest (nt jalgrattasõit). Enne vereproovi võtmist mõõdab verevõtja Sinu vererõhu, seejärel võetakse veeniverd (4 katsutit)

Analüüsid

Hemogramm

Täisvere kompleksuuring, kus mõõdetakse hemoglobiini sisaldust  ja loendatakse vererakud: leukotsüüdid, erütrotsüüdid, trombotsüüdid. Muudatused hemogrammis võivad anda viiteid väga erinevatele haiguslikele seisunditele – aneemiad, põletikud, vereloomehaigused jn

Vere lipiidid 

Ehk vererasvad (üldkolesterool, HDL- ja LDL-kolesterool ning triglütseriidid). Vere lipiidide tasemed on olulised näitajad seetõttu, et nende kõrgenenud sisaldus  (HDL-kolesterooli puhul madal tase) ning omavahelised normist erinevad suhted on üks peamiseid südame- ja veresoonkonna haiguste, seal hulgas ateroskleroosi e veresoonte lupjumise, riskifaktoreid

Glükohemoglobiin (HbA1c)

Võimaldab kindlaks teha, kas on kõrgenenud risk diabeedi tekkeks või juba välja kujunenud suhkrutõbi. Erinevalt glükoositaseme määramisest, näitab glükohemoglobiin veresuhkru keskmist taset 2-3 viimase kuu jooksul

Alaniini aminotransferaas (ALAT) ja gammaglutamüüli transferaas (GGT)

Maksaensüümid, millede tõusu põhjusteks võib olla toksiliste ainete mõju sh mõningate ravimite pikaajaline tarvitamine ning liigne alkoholitarbimine, samuti mitmed haiguslikud seisundid, nagu näiteks nakkuslikud hepatiidid. Nimetatud põhjustel tekkinud maksakahjustused võivad lõpuks viia maksatsirroosi ning sealt edasi maksavähini

Testosteroon, suguhormoone siduv globuliin (SHBG) ja vaba androgeeni indeks (FAI)

Analüüsid, mille alusel saab hinnata, kui palju mehel on veres peamist meessuguhormooni testosterooni ja kui palju sellest testosteroonist on organismi poolt kasutatav. Testosterooni olulisim funktsioon on sugurakkude e spermatosoidide tootmise ja kvaliteedi mõjutamine, mis tagab soo jätkamise. Samuti mõjutab testosteroon mehe kehalist arengut, lihasmassi ja selle jõudlust, rasvkoe paiknemist kehas, seksuaalset huvi ja võimekust. Testosterooni madal tase võib väljenduda vaimse ja füüsilise võimekuse alanemisena, unehäirete, liigese- ja seljavaludena. Pikaajaline madal testosterooni tase põhjustab luuhõrenemist.

Vererõhk

Vererõhu mõõtmine võimaldab selgitada kõrgvererõhutõve riski, peegeldades südame jõudlust ja veresoonte toonust.

Kusihapesisaldub 35+ paketis

On organismi normaalse ainevahetuse jääkprodukt. Selle tõusnud tase on põhjuseks liigeseid haarava haiguse – podagra tekkel, kuid ka riskifaktoriks neerukahjustuse, südamehaiguste, eelkõige kõrgvererõhutõve ja südame isheemiatõve arenguks ning halvemaks kuluks. Riskide vähendamise kõige tõhusamad meetmed on kehakaalu normaliseerimine ja toitumise korrigeerimine (puriinidevaene dieet).

PSA ehk prostataspetsiifiline antigeensisaldub 35+ paketis

Eeskätt eesnäärmevähi varajase avastamise analüüs, kuid PSA väärtused võivad olla tõusnud ka teiste eesnäärmehaiguste (põletik, healoomuline suurenemine) korral.

paketi hind vastavalt mehe vanusele

51€/61€

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.