Kunstiteraapia

Loovteraapia on põhjendatud, eesmärgipärane ja planeeritud tegevus psühhoterapeutilises ravis ja rehabilitatsioonis, kus selgelt määratletud kliendi-terapeudi suhtes rakendatakse loovus- ja kunstipõhiseid meetodeid ja tehnikaid kliendi tervislikust seisundist lähtuvate eesmärkide saavutamiseks.

Loovteraapia hõlmab nelja spetsialiseerumissuunda: kunstiteraapia, muusikateraapia, draamateraapia ning tantsu- ja liikumisteraapia. Loovteraapias rakendatakse nn kolmiksuhte printsiipi: terapeut-klient-kunstilooming. 

Kunstiteraapia on teraapia vorm, kus kliendiga töös kasutatakse kunstivahendeid ja -tehnikaid. Vahenditest kasutatakse erinevaid värve, savi, fotosid, installatsioone ning tehnikatest joonistamist, maalimist, skulptuuride tegemist, kollaaži jne. Kunstioskus ei ole oluline. Kesksel kohal on enese väljendamine läbi pildi, selle mõtestamine ning oma tunnete ja mõtete jagamine terapeudiga.  

Kunstiteraapia abil on võimalik taastada emotsionaalset tasakaalu ärevuse, stressi ja läbipõlemise korral, lahendada identiteedi- ja suhteprobleeme ning leida leevendust traumadele ja psühhiaatrilistele probleemidele. 

Vastuvõtule broneerimiseks võtke ühendust 5667 6848 või info@meeletervis.ee

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.