Kopsude tervis

Pulmonoloog ehk kopsuarst diagnoosib ja ravib hingamisteede haiguseid.

Sageli on hingamisteede seisundi hindamiseks vajalik teha täiendavaid analüüse ja uuringuid (nt kopsuröntgen, spiromeetria, allergiauuringud).

Tavalisemad kopsuarsti poole pöördumise põhjused on:

  • astma diagnoosimine ja ravi (nt viliseva hingamise, limase köha, hingamisraskuse korral)
  • kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse diagnoosimine ja ravi (nt pikaajalised suitsetajad, korduvad bronhiidid)
  • ägedad hingamisteede põletikud (nt kopsupõletik)

Kopsuarsti poole võiks pöörduda ka see patsient, kes soovib suitsetamist lõpetada või uurida, kas pikaaegne suitsetamine on kopse kahjustanud. Kindlasti tasub kopsuarsti poole pöörduda, et teha uuringuid ja diagnoosida astmat, sellega kaasnevaid allergiad ning korraldada nende ravi. Qvalitases näeme, et sageli pöördutakse pulmonoloogi vastuvõtule just ägeda infektsiooni, pikalt püsima jäänud köha või õhupuuduse tõttu, ühtlasi soovitakse välistada kopsukasvajaid ning ja tuberkuloosi.

Qvalitase pulmonoloogidega on võimalus tutvuda SIIN

Pulmonoloogi vastuvõtule saab aja broneerida iseteeninduskeskkonnas.

Kopsuarstide kõrval töötab Qvalitases lai valik spetsialiste, kes samuti puutuvad kokku kopsude tervisega
Esimeste allergia sümptomite korral saab kiiret nõu küsida kaugvastuvõtu teel

Sageli on allergia ilmnemisel patsiendil keeruline välja selgitada, millega tegu või millise eriala spetsialisti poole pöörduda. Sellisel puhul soovitame esimese kontakti luua Digikliiniku arstiga.

Digikliinikus nõustame allergiliste sümptomite esinemise korral, muret tekitavast kohast on võimalik saata arstile pilt ning enda sümptome saab vabu välju täites kirjeldada.

Digikliiniku arstiga vestlemiseks aega broneerima ei pea, lihtsalt logige sisse ning alustage vestlust. Olles enda mure sisestanud vastab üld- või perearst teisel pool liini kuni 10 minuti jooksul*

Digikliiniku mugavamaks kasutamiseks on patsiendil võimalus kasutada mobiilirakendust, mis on saadaval nii App Store’is kui Google Play poes. Kui patsient soovib arstiga vestelda lauaarvutis, siis saab sisse logida SIIT.

* Digikliinik töötab 7 päeval nädalas, k.a. püadel ja nädalavahetustel:

·          E-R vahemikus 8.00-20.00

·          L-P 09.00-16.00 (k.a. püadel ja nädalavahetustel

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.