Botuliinisüstid

Botuliinitoksiin on looduslik puhastatud proteiin, mida kasutatakse kortse ja kurde tekitavate näolihaste ajutiseks lõdvestamiseks. Samuti saab selle abil ravida terviseprobleeme nagu näiteks hüperhidroosi ehk liighigistamist.

Kellele see protseduur sobib?

Botuliinitoksiini saab kasutada paljudel patsientidel ja seda tehakse peamiselt nahale noorema ilme andmiseks, peenete joonte ja kortsude vähendamiseks näopiirkonnas. Botuliinitoksiini süstitakse lihastesse, et parandada lühiajaliselt mõõdukaid kuni sügavaid kortse näiteks kulmude vahel ning seda võib süstida ka silmade ümbruses olevasse piirkonda, et parandada mõõdukaid kuni sügavaid “kanavarbaid”. Botuliin sobib näonahale alates 30. eluaastast, üksikutel juhtudel ka alates 25. eluaastast. Liighigistamise vastast süsti saab teha täiskasvanule ehk alates 18. eluaastast.

Protseduuri käigus süstitakse botuliinitoksiini väikeses koguses imepeene nõelaga olenevalt piirkonnast (kulmude vaheline korts, horisontaalkortsud, silmaümbruse kortsud) 5–10 punkti.

Protseduur on üldiselt hästi talutav ning tuimestust ei vaja, paljud patsiendid teevad seda lausa lõunapausi ajal. Botuliini efekt saabub enamasti 3–5 päeva jooksul, kuid võib võtta ka kuni kaks nädalat. Kui kahe nädalaga pole saavutatud soovitud tulemus või esineb väike asümmeetria, siis seda on võimalik kergesti parandada ja korrigeerimise eest ei pea eraldi juurde maksma.

Arsti esmane konsultatsioonitasu on 58 eurot. Kui konsultatsioonile järgneb samal külastusel süstimine, siis arvestatakse konsultatsiooni tasu protseduuri hinnast maha. Botuliinitoksiini konsultatsioonile saab aja broneerida meie iseteeninduskeskkonnas.

  • Botuliinitoksiini süst kulmudevaheline korts 180€
  • Botuliinitoksiin süst otsmiku horisontaalkortsud 180€
  • Botuliinitoksiin süst silmaümbruse kortsud 180€
  • Botuliinitoksiin süst kaks piirkonda kulmudevaheline ja otsmiku horisontaalkorts 280€
  • Botuliinitoksiini süst kaks piirkonda kulmudevaheline ja silmaümbruse kortsud 280€
  • Botuliinitoksiini süstid liighigistamise vastu 450€

Pärast protseduuri ei tohi 48 tunni jooksul käia saunas, solaariumis, tarbida alkoholi ning vältida tuleb ka füüsilist pingutust (trenn, intensiivne matkamine, aiatööd jne). Samas piirkonnas teostavad protseduurid laseriga, RF ning ultrahelil põhinevad võivad toimet nõrgestada. Vaktsineerimisega soovitame hoida vahet 2 nädalat (enne ja pärast protseduuri).

Protseduurile eelneb alati nõustamine, patseindi anamneesiga tutvumine, mis aitab lõplikult otsustada protseduuri sobivuse osas. Vastunäidustusteks on nakkuse esinemine kavandavates süstekohtades (nt herpes), rasedus ja imetamine, palavikuga haigused (nt külmetus).

Kas botuliinitoksiinil on kõrvalnähte?

Kuigi protseduuriga ei kaasne ulatuslikku taastumisaega, on oluline märkida, et süstide tulemusel võivad tekkida väikesed verevalumid ja mõningane turse süstipiirkonnas. Kortse siluvatel süstidel ei ole pikaajalisi kõrvalnähte. Väga harva esinevad kõrvaltoimed on silmalaugude ning kulmude lateraalse osa allavajumine. Kõik kõrvaltoimed on ajutised ning sümptomaatiliseks raviks saab arst välja kirjutada spetsiaalsed silmatilgad või lõõgastada teised miimilised lihased. Patsient jääb arsti jälgimisele kuni olukord on paranenud.

Mis on botuliini ja Botoxi vahe?

Tänapäeval on esteetilises meditsiinis kasutusel erinevaid brände – Botox, Vistabel, Dysport, Xeomin. Kõik need sisaldavad toimeainet botuliintoksiin ja botox on kõigest brändi nimi.

Kui kaua tulemus säilib?

Efekt püsib keskmiselt 3–6 kuud ja sõltub palju inimese individuaalsetest eripäradest, doosi suurusest ja elustiilist. Protseduuri võib uuesti korrata 4 kuu möödudes.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.