Septembris vaktsineerid soodsamalt!

Hooaja soodushind 20€ gripivaktsineerimisele kestab veel kuni septembrikuu lõpuni. Broneeri aeg mugavalt Qvalitase iseteeninduskeskkonnas: Broneeri aeg – Qvalitas

Septembrikuusse broneeringu kinnitanud erakliendile kehtib jätkuvalt süstitava gripivaktsiini hooaja soodushind 20€. Edaspidi on süstitava gripivaktsiini hind 23€. Käesoleval gripihooajal on Eestis saadaval kolme tootja gripivaktsiine, millest saabunud on süstesuspensioon Influvac Tetra. Peale 6. elukuud näidustatud süstesuspensioon on saadaval Qvalitase esindustes üle Eesti.

Süstesuspensioon Vaxigriptetra ning ninasprei Fluenz Tetra saabuvad eelduste kohaselt oktoobrikuu jooksul.

Gripp on raske hingamisteede nakkushaigus. WHO ja ECDC ekspertide hinnangul põhjustab gripp maailmas 40 000 kuni 220 000 surmajuhtu aastas ning igal gripinakkuse hooajal haigestub 5–15% riigi elanikkonnast. Gripi vastu võib vaktsineerida kogu hooaja vältel, kuid kõige kindlama kaitse annab vaktsineerimine enne haigestumise kõrgperioodi. Immuunsus kujuneb välja kahe nädala jooksul peale vaktsineerimist. Gripi peiteperiood on keskmiselt 3–7 päeva. Nakkusohtlikuks muutub inimene päev enne sümptomite ilmumist ning nakkavuse periood kestab kuni 7 päeva (väikelastel kuni 21 päeva).

Tavalisemad gripi sümptomid on:

  • haiguse äkiline algus,
  • kõrge palavik (38°C ja rohkem),
  • külmavärinad ning väsimus,
  • köha, peavalu, kurgu- või lihasvalu ning võib esineda hingamisraskuseid,
  • võib esineda ka kõhulahtisust.

Sagedamini esinevateks tüsistusteks on: kopsupõletik, bronhiit, neelupõletik.

Vaata lisaks juhendit, kus abistame esmasbroneerijaid: Kuidas broneerida aeg gripivaktsiini saamiseks? – qvalitas

Lisainfo saamiseks külasta Avaleht | Ravimiamet  ning Avaleht | ta.vaktsineeri.ee

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.