Qvalitas Arstikeskuse digikliinik nüüdsest avatud

Eesti suurim ja kõige pikaajalisema kogemusega töötervishoiuteenuse pakkuja Qvalitas Arstikeskus avas sel nädalal digikliiniku, mis võimaldab ettevõtetel pakkuda oma töötajatele kiiret ja mugavat ligipääsu arstiabile ka distantsilt.

”Digikliiniku avamisega loome uut kvaliteeti nii töötervishoiu valdkonnas kui ka üld- ja eriarstiabiteenustes laiemalt. Distantsilt toimuv vastuvõtt annab patsiendile võimaluse arstiga suhelda kodust või töölt lahkumata ja seeläbi oluliselt aega kokku hoida,” tutvustas Qvalitas Arstikeskuse esmatasandi ja digimeditsiini juhtivarst dr Andreas Abel.

Digikliiniku abil saab kõige tõhusamalt inimesi aidata näiteks külmetusnähtude, kõhuprobleemide, allergia sümptomite või muude kergemate tervisemurede korral. Kaugvastuvõtt toimub turvalises veebikeskkonnas, kus arsti ja patsiendi vaheline vestlus jääb mõlemale kättesaadavaks. Vajadusel väljastavad digikliiniku arstid saatekirja täiendavateks uuringuteks või pikendavad retsepti.

Dr Abel selgitas, et mujal maailmas on e-konsultatsioonid oma efektiivsust juba tõestanud. Hiljuti ilmunud OECD riikide ülevaade näitas, et 83% kliinilise tõhususe uuringutest leidis kaugvastuvõtu olevat vähemalt samaväärse füüsilisel kohtumisel saadava abiga. Soome kogemuse põhjal on 92% digikliinikusse pöördunutest saanud terviseprobleemile lahenduse.

Qvalitas Arstikeskuse esmatasandi ja digimeditsiini juhtivarsti dr Abeli hinnangul on terviseteadlikkuse edendamine töökohal Eestis üha populaarsem. „Tänases tihedas konkurentsiolukorras on iga ettevõtte huvides oma töötajatele kiire ja mugava arstiabi kättesaadavaks tegemine. Nii on võimalik ennetada ja vältida pikaajalisi tervisekahjusid, mis meid pikemaks ajaks töölt kõrvale jätavad,“ selgitas ta.

Qvalitas Arstikeskuse juhatuse esimehe Tõnu Veldi sõnul on digikliiniku avamine esimene samm tänavu märtsis ettevõtte strateegiliseks omanikuks saanud Mehiläineni pikaajalise kogemuse rakendamisest Eesti patsientide hüvanguks. Velt selgitas, et Soome üks juhtivaid tervishoiuettevõtteid Mehiläinen on hinnatud oma kaasaegsete patsiendikeskse digilahenduste poolest. „Põhjanaabrite juures ennast tõestanud lahenduste juurutamine kohalikul turul annab siinse eratervishoiu arengule veelgi tugevama tõuke,“ ütles ta.

Qvalitas Arstikeskus on Eesti suurim ja kõige pikaajalisema kogemusega töötervishoiuteenuse pakkuja. Qvalitas osutab professionaalset üld- ja eriarstiteenust haiguste ennetamise, varajase avastamise ja ravi eesmärgil. Statsionaarsed esindused paiknevad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis, Põlvas ja Võrus ning lisaks kuulub ettevõttele viis mobiilset üksust. Kokku toimub Qvalitas Arstikeskuses ligi 100 000 visiiti aastas, ettevõttes töötab 257 meditsiini ja muu ala spetsialist ning 2020. aasta käive oli 9,1 miljonit eurot.

Meie jaoks on oluline, et kliendid saaksid kvaliteetset ja professionaalset teenust, mille tagavad meie aastatepikkune kogemus, kõrgelt kvalifitseeritud töötajad, kaasaegsed meditsiinitehnoloogiad ja head suhted koostööpartneritega

Loe edasi
Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.