Qvalitas Arstikeskus omandas töökeskkonna vaimse tervise teenuseid pakkuva ettevõtte Meeletervis

Juhtiv töötervishoiu- ja erameditsiiniettevõte Qvalitas Arstikeskus omandas täisosaluse töökeskkonna vaimse tervise toetamise teenuseid pakkuvast ettevõttest Meeletervis, millega luuakse patsientidele võimalus saada Qvalitasest terviklikku tervishoiuteenust, mis arvestaks paremini üha kasvava nõudlusega vaimse tervisega seotud abi järele.

Qvalitas Arstikeskuse juhatuse esimehe Tõnu Veldi sõnul ulatub Qvalitase koostöö Meeletervisega ühiste terviselahenduste pakkumisel juba  2016. aastasse. „Näeme, et vaimse töö osakaalu kasvades ja viimaste aastate sündmuste mõjul on suurenenud inimestel vajadus abi järele. Sealjuures on ka üha enamate tööandjate soov pakkuda oma inimestele tuge muu hulgas tööstressi märkamisel ja leevendamisel. Ettevõtteid ühendades oleme tööheaolu valdkonnas suurim teenuseosutaja ning suudame nii töötervishoiu kui ka erameditsiini patsientide ootustele paremini vastata ja psühholoogilist abi kättesaadavamaks muuta,“ rääkis Velt.

Meeletervis juhatuse liikme Aili Maari sõnul on Meeletervis määratlenud end partnerina tööandjale töökeskkonna psühhosotsiaalse tervise hindamisel, vaimse tervise toe ja teenuste kujundamisel ja arendamisel. „Oleme pidanud oluliseks tööandjale ja töötajale terviklahenduste pakkumist ja selles osas on meie koostöö Qvalitas Arstikeskusega olnud viljakas ja vastastikku inspireeriv Meeletervise sünnist, 2016. aastast alates,“ lisas Maar.

Meeletervise tegevjuhi, töö- ja organisatsioonipsühholoogi Pia Pedaniku sõnul on Qvalitase ja Meeletervise sujuva koostöö aluseks olnud sarnased väärtused ja põhimõtted. „Meeletervises peame kõige olulisemaks usaldusväärse, professionaalse ja tõenduspõhise vaimse tervise edendamist töökeskkonnas ning neid arusaamu jagab meiega Qvalitas Arstikeskus. Tänu ühisele mõistmisele saamegi üheskoos edasi liikuda, et pakkuda veel terviklikumat teenust,“ rääkis Pedanik.

Qvalitas Arstikeskus on Eesti suurim ja kõige pikaajalisema kogemusega töötervishoiuteenuse pakkuja. Samuti osutab Qvalitas professionaalset üld- ja eriarstiteenust haiguste ennetamise, varajase avastamise ja ravi eesmärgil. Statsionaarsed esindused paiknevad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Jõhvis, Põlvas ja Võrus ning lisaks kuulub ettevõttele viis mobiilset üksust. Kokku toimub Qvalitases ligi 100 000 visiiti aastas, ettevõttes töötab üle 400 töötaja, kellest enam kui 300 on meditsiinispetsialistid.

Meeletervis on vaimse tervise teenuse pakkuja, kes on vaimse tervise toetamisel lähtunud töökeskkonna ja töötaja vajadustest ning loonud tööandja vastutust ja võimalusi arvestavaid lahendusi. Meeletervis pakub terviklahendusi nii töö- kui ka kliinilise psühholoogia valdkonna spetsialistide pädevusi kaasates, osutades vaimse tervise ja -heaolu teenuseid nii eesti, vene kui inglise keeles. Meeletervise portfellis on enam kui 30 teenuse osutajast koostööpartnerit.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.