Kuidas enda tervist reisil olles kaitsta?

Suurt osa erinevaid nakkushaiguseid ja terviseprobleeme on võimalik ära hoida ennetava vaktsineerimise ja õige tervisekäitumisega. Sestap soovitame reisile suunduvatel patsientidel kaks sammu ette mõelda. 

Külasta Qvalitase reisimeditsiini kabinetti aegsasti

Nakkushaiguste vältimiseks ning õigeaegseks vaktsineerimiseks on hea ajastada vastuvõtt reisimeditsiini kabinetti vähemalt 4 nädalat enne plaanitava reisi algust. Loe lisaks Terviseameti teemakohast teabelehte:  Reisivaktsineerimine ja profülaktika | ta.vaktsineeri.ee 

Qvalitas Arstikeskuse reisimeditsiini kabinetis on võimalik end B-hepatiidi viiruse vastu vaktsineerida. Lisaks teostame vaktsineerimist hepatiit A vastu. Hepatiit C vastu vaktsiini ei ole, küll aga on olemas ravi

Enne välisreisile suundumist külasta Qvalitase reisimeditsiini kabinetti, kus koostame patsiendile valitud sihtkoha põhjal vaktsineerimisplaani ning jagame juhiseid reisiapteegi komplekteerimiseks.

Ülemaailmset hepatiidipäeva tähistatakse 28. juulil

28. juulil tähistatakse ülemaailmselt hepatiidipäeva. Et hepatiidid on ka eestlaste seas laialt levinud, on oluline tõsta teadlikkust viiruslikust hepatiidist ja selle põhjustatud haigustest. 

Tuletame meelde, et enim levinud viirused maailmas on A-, B- ja C-hepatiit ehk maksapõletik. Viirustesse nakatumise tagajärjel võivad tekkida tõsised ja eluaegsed maksakahjustused. 

B- ja C-hepatiit kanduvad edasi kas nakatunud vere või kehavedelike kaudu. Viiruse vältimiseks on oluline seksuaalvahekorra ajal kasutada kondoomi ning vältida ühiste süstlanõelte ja isiklike hügieeni tarvikute (hambaharjad, žiletid, käärid, pardlid, jms) kasutamist.

A-hepatiit levib peamiselt läbi saastunud toidu ja vee. Tähelepanelik tasub olla ka lennujaamades, kus eri riikidest saabuvad erineva nakkuskandlusega inimesed, kes ei pruugi olla end vaktsineerinud.

Hoia ära halvim ja kaitse end viiruste eest! 

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.