Head tööohutuse ja töötervishoiupäeva!

Täna, 28. aprillil, peetakse rahvusvahelist tööohutuse ja töötervishoiu päeva, mille eesmärk on tööõnnetuste ja kutsehaiguste ennetamine ning tähelepanu juhtimine valdkonna arengusuundadele.

Rahvusvahelise tööorganisatsiooni (ILO) 2021. aasta fookuses on:

  • kriiside ennetamine
  • kriisideks valmistumine
  • kriisidele reageerimine

Lisaks kutsub ILO üles investeerima vastupidavatesse tööohutuse ja töötervishoiusüsteemidesse.

Tööohutuse ja töötervishoiu meelespea

Pidades au sees tööohutust ja töötervishoiupäeva jagab Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld lugejatega järgmisi omapoolseid soovitusi:

  • Mikroobide levik ja epiidplaani koostamine

Arvestades, et mikroobid ilmselt jätkavad oma tegevuse laiendamist, tuleks asutustel mõelda jätkuvalt epiidplaanide koostamisele. Sellega kaardistatakse nõrgad kohad ja mikroorganismide leviku võimalikud piirkonnad.

  • Vaimne tervis ja psühhoemotsionaalne ennetustöö

Pinge vaimsele tervisele kasvab, seega tuleb mõelda psühhoemotsionaalsele ennetustööle. Iga asutus vajab koostööpartneriks psühholoogi, kes abistab ennetusprogrammi koostamisel ning kriitilisteks situatsioonideks valmisolekul.

  • Ülekaalulisus ja teadlikkuse tõstmine

Ülekaalulisusega kaasnevat kriisi tuleks ennetada teadlikkuse tõstmisega ning samuti ka füüsilise aktiivsuse propageerimisega. Ettevõtetes soovitan kaasata liikumisterapeudid ning töötada välja asutusesisesed programmid.

Dr Toomas Põld, Qvalitas Arstikeskuse peaarst

Meie jaoks on oluline, et kliendid saaksid kvaliteetset ja professionaalset teenust, mille tagavad meie aastatepikkune kogemus, kõrgelt kvalifitseeritud töötajad, kaasaegsed meditsiinitehnoloogiad ja head suhted koostööpartneritega

Loe edasi
Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.