Gripivaktsiin on jõudnud kõikidesse Qvalitase esindustesse

Gripi vastu saab vaktsineerida kõikides Qvalitas Arstikeskuse esindustes üle Eesti, vaktsineerimisele saab aja broneerida juba praegu Qvalitase iseteeninduskeskkonnas. Süstitava gripivaktsiini hind on 20€.

Lähtudes riiklikest suunistest on riskirühmal võimalus gripivaktsiini saada tasuta. Tasuta vaktsineerimine käivitub oktoobrikuu jooksul.

Gripivaktsiini kaitse hakkab tööle 10–14 päeva pärast ning tugevaim kaitse kestab reeglina ühe gripihooaja jooksul. Igal aastal ringleb eelmisest erinevaid viiruseid, mistõttu on vajalik gripi vastu igal aastal uuesti vaktsineerida.

Haigestumise kõrgperiood on tavapäraselt olnud oktoobrist jaanuarini, kuid koroonapandeemia on haiguse esinemist muutnud. Süstitavad vaktsiinid sisaldavad purustatud inaktiveeritud gripiviirust, mis annab organismile võimaluse õppida haigustekitajat ära tundma ja sellele reageerima. Ninasprei sisaldab nõrgestatud elusvaktsiini ja selle soovituslik annus on üks pihustus kummassegi ninasõõrmesse.

Qvalitas Arstikeskuse meditsiinijuhi dr Andreas Abeli sõnul peavad eriti riskirühmad olema vaktsineerimise kohusetundlikud, sest neil on grippi nakatumisel suurem tõenäosus raskete komplikatsioonide tekkeks. „Arusaadavalt on viimastel aastatel põhitähelepanu saanud koroonaviirused, kuid tuletan meelde, et meile üsna tuttav gripp võib osutuda tõsiseks haiguseks. Parim viis end kaitsta ja haigustest tingitud tüsistusi vältida on varakult vaktsineerida nende haiguste vastu, mille puhul see on võimalik. Gripi vastu vaktsineerimine aitab reeglina haigestumist vältida 40–60-protsendilise efektiivsusega. Pole vaja ülearuseid riske võtta, vaid hoida enda ja oma lähedaste tervist ja veenduda, et vaktsineerides olete viiruse eest kaitstud.”

Qvalitas ja Unimed moodustavad Eesti suurima erakliinikute võrgustiku, mis pakub terviseteenuseid kogu patsiendi elukaare ulatuses. Ettevõtete ühises terviseteenuste portfellis on töötervishoiuteenus, üld-, eriarsti- ja hambaravi erialad, vaimse tervise nõustamine ning terviseanalüüsid ja -diagnostika. Qvalitasel ja Unimedil on üle Eesti ligi 20 esindust, patsientidele kaugvastuvõtte pakkuv Digikliinik ning meditsiinilise erivarustusega tervisebussid. 

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.