• Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

  • Uudised

Meie toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli võtab alates oktoobrist vastu Qvalitase Ülemiste keskuses. Lisandunud on ka pealelõunased ajad.

Millise murega Maarja poole pöörduda?

Kui Teil on probleeme kaaluga või tervisemure (nt.diabeet, laktoositalumatus, südame-ja veresoonkonna haigused, neeruhaigused, podagra vm), siis nõustaja toetab Teie ravi, analüüsib toitumist ja koostab personaalse menüü vastavalt Teie terviseseisundile.

Loe lähemalt toitumis-ja diabeedinõustamisest ning registreeri vastuvõtule

Maarja Randväli räägib endast ja toitumisravi protsessist lähemalt.

Olen õppinud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis üldõendust ning lisaks kliinilist õendust diabeedi valdkonnas. Lisaks on mul magister Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumises tervishoiuvaldkonnas (tervishoiu juhtimine). Eelnevatel aastatel olen ennast täiendanud nii Eestis kui ka välismaal. Olen pikalt töötanud Tartu lastekliinikus, kus suure osa ajast tegelesin diabeedihaigetega. Lisaks olen töötanud Valga haiglas toitumis-ja diabeedinõustajana ning Tervise Arengu Instituudis diabeedialase nõustajana/koolitajana haridusasutustes. 

Kuna läksin oma valdkonnas päris süvitsi, siis koos oma kaaskolleegiga asutasime MTÜ Diabeedispetsialistid, mille juhatuses olen. Tegemist on kutseorganisatsiooniga, mis koondab kokku selle valdkonna spetsialistid, arendamaks seda valdkonda erinevates aspektides.

Mulle väga meeldib minu töö. Mulle meeldib inimestega suhelda ning neid aidata toitumise valdkonnas, sealhulgas toimetulekuga krooniliste haiguste korral. Leian, et korralik toitumisnõustamine eeldab individuaalset konsultatsiooni ning peab olema sisutihe olenevalt elueast, geneetilisest omapärast, perekonna toitumistavadest ja veel paljust muust. Samuti ka krooniliste haiguste korral on väga oluline järjepidev nõustamine ja koolitamine, ja mitte ainult patsiendile endale vaid ka nende lähedastele. Järjepidev toetamine ja individuaalne teaduspõhine lähenemine on üheks märksõnaks toitumisravi protsessis saavutamaks positiivset tulemust. Vabal ajal tegelen spordiga ning osalen rahvaspordi üritustel. Loen ka palju erialast kirjandust.

Kohtumiseni Qvalitase Ülemiste keskuses.