• Uudised

 • Uudised

 • Uudised

 • Uudised

 • Uudised

 • Uudised

Gripi vastu vaktsineerimine Kristiine keskuse Euroapteegis

Avaldatud: 15.10.2019

Alates 14.oktoober kuni 17.november on võimalik taas apteekides gripi vastu vaktsineerida. Qvalitase toredad õed ootavad teid Kristiine keskuse Euroapteeki:

Vaktsineerida on võimalik:
E-R 16.00 - 19.00
L 10.00 - 16.00

Hind 17 Eur.

Loe teenusest lähemalt SIIT


Qvalitas Arstikeskus võttis esimesena Eestis kasutusele töötajate vaimse tervise hindamismeetodi

Avaldatud: 10.10.2019

Vaimse tervise häired on Eestis töövõime vähenemise põhjustest teisel kohal ning koguni 1/3 haiguslehti võetakse vaimse tervise probleemide tõttu.

 

Esimestena Eestis võtsid Qvalitase arstid töötajate tervisekontrollide käigus kasutusele COPSOQ3 (Copenhagen Psychosocial Questionnaire) nime kandva küsimustiku, mis on Maailma Terviseorganisatsiooni ja Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni poolt esile tõstetud ning Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu agentuuri poolt parimaks praktikaks tunnistatud meetod töötajate vaimse tervisega seotud terviseriskide avastamiseks ja parandamiseks.

 

„Qvalitases kasutatakse antud meetodi kõige uuemat ja tänapäevasesse töökeskkonda sobivamat COPSOQ 3 ehk küsimustiku kolmandat versiooni, mida saab rakendada kõikide töölaadide ja ettevõtete puhul, suurusest ja sektorist olenemata,“  kommenteeris Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld. Unikaalset testi on tõlgitud rohkem kui 25 keelde, mis võimaldab tulemusi ka erinevate riikide ja sektorite vahel võrrelda ning laiemaid järeldusi teha.

 

Meetodi täiustamiseks on Qvalitas koostöös Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektori Liina Randmanni ja Meeletervise tööpsühholoogidega loonud testile ka roboti, mis interpreteerib töötaja vastuseid ning annab töötervishoiuarstile esmase ülevaate visiidile saabuva töötaja psühhosotsiaalsest seisundist. „Kõik testi läbinud töötajad saavad teada isikliku tulemuse, mis on nähtav üksnes töötervishoiu arstile. Kui piisav valim ettevõtte töötajaid on täitnud COPSOQ 3 küsimustiku, on Qvalitasel võimalik koostada töökeskkonna psühhosotsiaalsete riskide hindamine ning vajadusel nõuanded edasiseks nõustamiseks,“ lisas Põld.

 

Kuigi küsimustik on eelkõige töötervishoiu visiidile suunduvatele patsientidele ja seda saab täita iseteeninduskeskkonnas, on oluline märkida, et testi saab läbida ning töökeskkonna psühhosotsiaalseid riske hinnata ka töötervishoiu kontrolli väliselt eraldiseisva projektina.


Gripivaktsineerimist Pärnu ja Jõhvi keskuse ei toimu järgmistel kuupäevadel:

Avaldatud: 07.10.2019

Pärnus:

07.10-11.10.19

Jõhvis:

14.10-16.10

21.10-24.10

28.10-01.11

11.11-15.11

 

Vabandame ebamugavuste pärast!


Qvalitases alustab vastuvõttudega ortopeed Kaur Kersalu

Avaldatud: 01.10.2019

Meil on hea meel teada anda, et Qvalitasega on liitudnud ortopeed Kaur Kersalu.

Ortopeedilistest probleemidest kõige enam tegeleb Dr.Kersalu labajala, põlve ja käega. Lisaks ortopeedia erialale jätkab ta lisaeriala omandamist plastika- ja taastava kirurgia residentuuris. Traumade ja nendest tingitud funktsioonihäirete kirurgilist käsitlust on ta õppinud Tartu Ülikooli Kliinikumis. Lisaks on dr. Kersalu ennast regulaarselt täiendanud erinevatel koolitustel ja konverentsidel Eestis ning mujal Euroopas.

Ortopeed Kaur Kersalu võtab vastu patsiente al.16 a. vanusest meie Pärnu mnt. keskuses 7. oktoobrist 2019 ning suhtleb eesti, inglise ning soome keeles.

Registreerida on võimalik meie veebiregistratuuri kaudu siit

 

 


Qvalitas liitus esimese erakliinikuna täismahus üleriigilise digiregistratuuriga!

Avaldatud: 11.09.2019

Jaanuaris käivitatud üleriigilise digiregistratuuriga on praeguseks liitunud kõik Eesti piirkondlikud, kesk- ja üldhaiglad. Tänaseks on digiregistratuuriga täismahus liitunud ka esimene eraarstikeskus Qvalitas.

„Oleme liidestumist ettevalmistanud alates suvest ja mul on hea meel, et nüüd on üleriigilises digiregistratuuris patsientide valikute hulgas ka Qvalitase  eriarstide vabad vastuvõtu ajad. Eeskätt näeme üleriigilise digiregistratuuriga liitumise positiivset mõju meie Tartu keskusele, kus on lisaks tasulistele aegadele saadaval ka haigekassa poolt hüvitatud visiidid,“ ütles Qvalitas Arstikeskuse juhatuse esimees Tõnu Velt.

Veldi sõnul suurendab üleriigiline digiregistratuur avatud konkurentsi ja annab raviasutustele võrdsed võimalused sõltumata nende omandisuhtest. „Kõige paremini täidab digiregistratuur oma eesmärki siis, kui võimalikult paljud tervishoiuasutused sellega liituvad. Praegusel hetkel on liitunud vaid üksikud, seepärast loodangi, et ka teised eraraviasutused võtavad uuendused lähiajal kasutusele,“ lisas Velt.

Qvalitases jääb kasutusele ka juba varasemalt olemasolev digiregistratuur.

Üleriigiline digiregistratuur on veebirakendus riiklikus patsiendiportaalis www.digilugu.ee, kus inimene saab ühest kohast broneerida, muuta ja tühistada eriarsti esmaseid vastuvõtuaegu. Üleriigilises digiregistratuuris saab lisaks haigekassa tasutud vastuvõtuaegadele broneerida aegu ka tasulistele teenustele.


Saabunud on selle hooaja gripivaktsiin!

Avaldatud: 03.09.2019

Iga-aastane gripivastane vaktsineerimine on efektiivseim viis gripi ja selle tüsistuste vältimiseks. Gripiviirus levib nakatunult inimeselt enne sümptomite ilmnemist, mistõttu on viiruse kiiret levikut kollektiivis raske peatada.

Gripivaktsiini koostist muudetakse igal aastal vastavalt Maailma Terviseorganisatsiooni gripiviiruste seire tulemustele ning enne uue gripipuhangu algust soovitatakse manustada uus vaktsiinidoos.

Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta.

Gripi vastu on soovitav vaktsineerida vastunäidustuste puudumisel kõikidel oma tervisest hoolivatel inimestel alates 6. elukuust.

Vaktsineerimine on vastunäidustatud: munavalgu ülitundlikkuse; vaktsiini muude koostisosade ülitundlikkuse; ägeda palavikulise haiguse korral.

Kindlasti soovitame vaktsineerimist järgmistele riskirühmadesse kuuluvatele isikutele:

 • 65-aastased ja vanemad;
 • Isikud, kes põevad aneemiat, kroonilist kopsu-, südame-, neerude või ainevahetuse süsteemi haigust (eeskätt diabeeti);
 • Immuunpuudulikkusega inimesed, sealhulgas süsteemi talitlust pärssivat ravi saavad ja HIV positiivsed isikud;
 • Rasedad naised, kelle raseduse 2 või 3 trimester langeb gripihaigestumise sagenemise või epideemia perioodi;
 • Hooldeasutuste ja pikaravihaiglate kroonilisi haigusi põdevad patsiendid;
 • Tööalaselt ohustatud isikud (tervishoiutöötajad, hooldeasutuste töötajad; teenindajad jt.);
 • Isikud, kes võivad levitada grippi riskirühmale

Tavalisemad gripi kaebused on kõrge temperatuur, kurguvalu, köha ja nohu. Muud võimalikud haigusnähud on valu jäsemetes, peavalu, külmavärinad ja väsimus. Võib esineda oksendamine ja kõhulahtisus, lastel kõhuvalu.

Soovitused korrektseks tervisekäitumiseks gripiperioodil:

 • Väldi lähedast kontakti.
  Väldi lähedast kontakti haige inimesega. Kui sa ise haige oled, hoia teistest inimestest kaugemale, et ka nemad ei haigestuks.
 • Haigena ole kodus.
  Kui võimalik, jää haiguse ajal töölt koju. Sellega hoidud nakatamast teisi.
 • Kata oma suu ja nina.
  Aevastades või köhides kata oma suu ja nina pabertaskurätiga ja pane see kohe pärast kasutamist prügikasti. Vajaduse korral sobib suu ja nina katmiseks varrukas. Sellega hoidud nakatamast teisi enda ümber.
 • Pese käsi.
  Sage kätepesu kaitseb sind ja sinu lähedasi viiruste eest.
 • Väldi oma silmade, nina ja suu puudutamist.
  Pisikud levivad sageli siis, kui puudutatakse pisikutega kaetud esemeid ning seejärel puudutatakse oma silmi, nina või suud.
 • Ela tervislikult.
  Maga piisavalt, ole füüsiliselt aktiivne, hoia stress kontrolli all, joo piisavalt vedelikke ja söö täisväärtuslikku toitu.

Meie Pärnu keskuses alustab vastuvõttudega optometrist Kerli Pärnaste

Avaldatud: 02.09.2019

Alates septembrist alustab Qvalitas Arstikeskuse Pärnu keskuses tasuliste vastuvõttudega optometrist Kerli Pärnaste. Kerli on optika valdkonnas töötanud 22 aastat, millest optometristina 13 aastat.
Ta on täiendanud ennast erinevatel kursustel nt. silma ja üldhaiguste valdkonnas; kontoritöötaja ergonoomika jpm.Kerli kuulub Eesti Optometristide Seltsi. Profülaktilisse nägemiskontrolli on oodatud koolieelikud enne esimesse klassi minekut, kooliealised lapsed ja täiskasvanud.
Optometrist on tervishoiuala spetsialist, kelle põhiülesanneteks on inimeste nägemisfunktsiooni uurimine ja korrigeerimine, prillide, kontaktläätsede ja teiste optiliste abivahendite sobitamine.

Tule kontrolli See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 447 5244.


Muutunud on Qvalitase Pärnu mnt keskuse aadress!

Avaldatud: 04.07.2019

Hea klient!

Juhime tähelepanu, et meie Pärnu mnt keskuse aadress on muutunud, uus aadress on Jalgpalli tn.1, Tallinn


Jaanipäeval 24.juunil on Qvalitase keskused suletud!

Avaldatud: 21.06.2019

Head kliendid!

Seoses Jaanipäevaga oleme 24. juunil suletud.

 

Ilusaid Pühi!


Alates 01.07.2019 muutub Tartu keskuses Haigekassa visiiditasu võtmise kord

Avaldatud: 21.06.2019

Head kliendid!

Alates 01.07.2019 muutub Qvalitas Arstikeskuses Haigekassa visiiditasu võtmise kord.

Haigekassa lepingulistel erialadel on eriarsti visiiditasu nii esmasel kui ka korduval pöördumisel 5 eurot.

/Visiiditasu rakendatakse ravikindlustuse seaduse § 70 ja 72 alusel/

Erialaspetsialisti konsultatsioonile neuroloogia ja lasteneuroloogia erialale registreerimiseks on vajalik saatekiri.

Väljaspool üldjärjekorda, ravikindlustuse või nõutava saatekirja puudumisel pakume tasulist vastuvõttu.


Qvalitas osales Ülemiste City rahvusvahelisel mini-hackathon’il

Avaldatud: 07.06.2019

Ülemiste City linnaku arendajad koostöös Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainoriga on ellu kutsunud rahvusvahelise võrgustiku „Building Educational Cooperation in Smart City".

Qvalitas osales Ülemiste City rahvusvahelisel mini-hackathon’il, mille käigus lahendasid 40 Euroopa kõrgkoolide tudengit ja lektorit ettevõtete poolt etteantud väljakutseid. Fookusteemaks oli digitaliseerimise väljakutsed nutikas linnas. 

Üliõpilaste poolt esitletud ideed lähevad kindlasti lähitulevikus edasi arendamisele.

 

Üritusest lähemalt

 


Lennundusmeditsiini Keskus puhkab 8.07- 4.08.19

Avaldatud: 07.06.2019

Ootame Teid tervisekontrollidesse veel enne puhkust või kohtume uuesti alates 06.08.2019.
Palun kindlasti ette informeerida kas e-posti või telefoni teel, millal tulemas olete.


Pärnu mnt.röntgenkabinet suletud 30.05 alates 15.30-17.00 ja 31.05 8.30-9.30

Avaldatud: 29.05.2019

Hea klient!

Seoses Pärnu mnt keskuse röntgenaparaadi korralise hooldusega on kabinet suletud 30.05 alates 15.30-17.00 ja 31.05 8.30-9.30.

Vabandame ebamugavuste pärast!


Kuidas kevadel silmade tervist hoida!

Avaldatud: 17.04.2019

 

Kevade saabudes on käes rasked ajad õietolmuallergia all kannatavatel inimestel, avaldudes heinapalavikuna, ehk silmade, nina ja bronhide reaktsioonina õietolmule.

Peamised allergia põhjustajad on sarapuu-, lepa-ja kasetolm, aga ka tamme ja võilille õietolm.


Täiskasvanute vaktsineerimine leetrite vastu

Avaldatud: 15.03.2019

Qvalitase Tallinna Pärnu mnt.ja Tartu keskuses on võimalik täiskasvanutel teostada vaktsineerimist leetrite vastu. Haiguse ennetamiseks on olemas liitvaktsiin MMR, millega vaktsineerimine annab lisaks leetritele kaitse ka punetiste ja mumpsi vastu.


Qvalitas vaktsineerib puukentsefaliidi vastu ka Euroapteekides!

Avaldatud: 10.04.2019

Kaitse end ja oma lähedasi puukentsefaliidi eest. Alates 10. aprillist on Qvalitas vaktsineerimas ka Tallinna Kristiine keskuse ja Tartu Küüni Euroapteekides.
Vaktsineerida on võimalik K, R 16.00-19.00 ja L 10.00-18.00 (Küüni 10.00-16.00)


Reisimeditsiini kabinet avatud nüüd ka Tartu keskuses!

Avaldatud: 14.03.2019

Reisiplaane tehes tasub mõelda enda ja lähedaste tervise kaitsmisele!


Qvalitasega liitus sisehaiguste arst Tiia Jasjukevitš

Avaldatud: 12.03.2019

Meil on hea meel teada anda, et Qvalitase meeskonnaga on liitunud sisehaiguste arst Tiia Jasjukevitš.


08. märts 19 on Narva mnt keskuse röntgen suletud!

Avaldatud: 08.03.2019

Röntgenuuringuid teostatakse meie Pärnu mnt keskuses, Pärnu mnt 102, C Tallinn, II korrus.

 

Vabandame ebamugavuste pärast!


Narva mnt keskuses alustas vastuvõtte perearst Mikk Mirme

Avaldatud: 29.01.2019

Tallinna Narva mnt keskuses alustas vastuvõtte perearst Mikk Mirme. Ta on pikaajalise laevaarsti ja perearsti kogemusega ning võtab vastu nii lapsi (alates 1. eluaastast) kui täiskasvanuid, suheldes lisaks eesti ja vene keelele ka inglise ning soome keeles.

Registreeri aeg kiirelt ja mugavalt meie veebiregistratuuris või tel. 605 1500


Emakakaelavähi ennetamise nädal kutsub naisi üles kontrolli tulema!

Avaldatud: 23.01.2019

Igal aastal saab Eestis ligikaudu 147 naist emakakaelavähi diagnoosi. Emakakaelavähi esinemine on sagenenud nooremate naiste hulgas.

Haigestumuse risk on kõrgem 40.-50. eluaastates naistel, kuid haigestuda võivad ka nooremad.

Emakakaelavähi eelne seisund võib kesta 10 kuni 15 aastat, kuid on ka kiiresti arenevaid vorme. Õigeaegselt avastatuna on see haigus kergesti diagnoositav ja ravitav.


Gripijärgsete tüsistustega haiglas viibivate täiskasvanute arv on kasvamas! Põhjus haigena tööl käimine.

Avaldatud: 17.01.2019

Terviseameti andmetel on hakanud kasvama haiglaravi vajanute hulgas vanemaealiste ja  täiskasvanute patsientide osakaal, mille üheks põhjuseks võib pidada gripijärgsete tüsistuste tekkimist haigena tööl käimise tagajärel.

Selle hooaja A-gripiviiruse (A(H1N1)pdm09) iseärasuseks on kerged haigusnähud: palavik on madalam kui 38 kraadi, vahel esinevad ainult köha või kurguvalu. 

Selliste sümptomitega inimesed ei pöördu haiguse korral alati arsti poole ning jätkavad tööl käimist. Lõpuks arsti juurde jõudes on inimesed juba raskes seisundis, vajades hospitaliseerimist või koguni intensiivravi.


Tallinnas alustab vastuvõtte kardioloog Anu Hedman

Avaldatud: 11.01.2019

Meil on hea meel teatada, et alates 15.01 alustab meie Pärnu mnt keskuses taas vastuvõtte kardioloog Anu Hedman. Dr Anu Hedman on väga pikaaegse kogemusega kardioloog, olles töötanud üle 30 a. Ida-Tallinna Keskhaigla Südamekeskuses.

Arst võtab vastu patsiente alates 16. eluaastast ning vastuvõtul on võimalik suhelda lisaks eesti keelele ka vene, inglise, soome ja rootsi keeles.

Vastuvõtule registreerimine toimub ainult telefoni teel nr. 605 1500


Pakume tööd õele!

Avaldatud: 10.01.2019

Pakume tööd õele, kellele usaldame õendusalase tegevuse arstikeskustes ja tervisebussides.

Loe tööpakkumise kohta lähemalt ja kandideeri läbi CV keskuse


Qvalitase jõulutervitus!

Avaldatud: 21.12.2018

Qvalitas Arstikeskuse ja meie tublide töötajate ühine jõulukink on annetus Sihtasutusele Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu", soovides aidata ning kinkida lootust, võimalust ja rõõmu! 🌟

 Soovime teile rahulikke pühi oma lähedaste seltsis, rõõmsat aastavahetust ning tugevat tervist järgmiseks aastaks!

 


31.12 geenidoonorite vereanalüüside võtmine kuni 12.00

Avaldatud: 21.12.2018

Hea geenidoonor!

31. detsembril on võimalik Qvalitase Tallinna ja Tartu keskustes vereanalüüsi anda kuni 12.00

 


Täiuslik kink on kindlustunne, et Sinu ja Su lähedaste tervis on korras!

Avaldatud: 17.12.2018

Parim kink oma lähedastele ja iseendale on südamerahu!
Vali meie tervisepakettide hulgast just Sulle sobiv SIIT

Võimalus on soetada ka kinkekaardid.

 


Muudatused keskuste lahtiolekuaegades

Avaldatud: 05.12.2018

 

Jõhvi keskus suletud

06 - 08.03.19


Kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring NIPTIFY nüüd ka Qvalitases

Avaldatud: 03.12.2018

Qvalitases on lapseootel naisele kättesaadav kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring - Eesti teadlaste loodud NIPT (non-invasive prenatal testing) testi nimega NIPTIFY.


22. novembril Tartu röntgenkabinet avatud 8.00-9.30

Avaldatud: 20.11.2018

Hea klient!

Anname teada, et meie Tartu keskuse röntgenkabinet on 22. novembril avatud ainult hommikupoole 8.00-9.30

 

Vabandame ebamugavuste pärast!


Tartu keskuses alustab tööd füsioterapeut Diana Talimaa

Avaldatud: 15.11.2018

Hea klient!

Meie Tartu keskuses alustab novembrist tööd rahvusvahelise kogemusega füsioterapeut Diana Talimaa.

Lisaks füsioterapeudi teenusele pakub Diana ka kinesioteipimise teenust.

Milliste probleemidega Diana vastuvõtule tulla:
☑️Seljavalud
☑️Kaela- ja peavalud
☑️Valud liigestes
☑️Ülekoormusest tingitud valud
☑️Lihaspinged
☑️Rühihäired
☑️Traumad
☑️Operatsioonijärgne taastumine (liigesliikuvuse ja lihasjõu taastamine)
☑️Spordivigastused

Visiiditasu 35.-

Registreeri mugavalt läbi meie veebiregistratuuri või tel. 731 2260


Qvalitase Tartu keskusel Haigekassa leping silmaarsti vastuvõttudele!

Avaldatud: 02.11.2018

Head kliendid!

Qvalitase Tartu keskus sõlmis lepingu Haigekassaga silmaarsti erialale ning vabu aegu on veel selleks aastaks!

Teenindame ravijärjekorra alusel Eesti Haigekassa lepingu mahus. Saatekiri ei ole vajalik.

Eriarsti vastuvõtutasu (haigekassa poolt tasutud vastuvõtu korral) 5.-

Registreeri mugavalt ja kiirelt läbi veebiregistratuuri

 


Qvalitases on võimalik jälle gripi vastu vaktsineerida!

Avaldatud: 01.11.2018

Sellel aastal kasutame gripivastaseks vaktsineerimiseks 4-komponendiga vaktsiini, mille puhul on saavutatud täiendav kaitse teise B-gripi liini vastu

Immuniseerimist gripi vastu võivad vastunäidustuste puudumisel teha kõik soovijad alates 6st elukuust.

HIND 19.50 EUR

Gripivaktsiini koostist uuendatakse igal aastal, et see vastaks WHO soovitustele.

Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10–14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta.


Muutunud on II grupi mootorsõidukijuhi tervisetõendi väljastamise kord

Avaldatud: 19.10.2018

Oluline info II grupi mootorsõidukijuhi tervisetõendi taotlejale

Tulles visiidile on vajalik, et tõendit väljastaval arstil on ligipääs kliendile mitte varem kui aasta tagasi teostatud järgmiste uuringute vastustele:

 • kliinilise vere analüüs
 • optometristi visiit
 • EKG
 • Üle 40 aastastel koormustest.

Vastused peavad olema kättesaadavad Digiloos või paberkandjal isikul kaasas.

Tõendit väljastavale arstile jääb õigus soovida lisauuringuid ja tõendit mitte väljastada kui patsiendi terviseseisund ei vasta nõuetele. Lisauuringuid on võimalik teostada Qvalitases kohapeal. Uuringute hind lisandub tervisetõendi maksumusele.


Geenidoonoriks nüüd mugavalt ka Qvalitase keskustes!

Avaldatud: 12.10.2018

Meil on hea meel teatada, et alates 15.oktoobrist on võimalik mugavalt geenidoonoriks saada ka Qvalitase keskustes.

Geenivaramuga liituda saab veel aasta lõpuni või kuni 100 000 proovi täitumiseni.

Liitumine on lihtne ja inimestele tasuta. Uutele geenidoonoritele tehakse geenikaart, mille alusel saab edaspidi hinnata personaalseid haigusriske ja ravimite sobivust. Lähiaastatel on kavas integreerida geeniandmed tavameditsiini osaks.

Oma nõusoleku projektis osalemiseks saab anda digitaalselt veebikeskkonnas www.geenidoonor.ee, vajadusel ka kohapeal paberkandjal.

Qvalitase arstikeskustes on võimalik loovutada geeniproovi järgnevatel aegadel:

 • Pärnu mnt 102c Tallinnas, esmaspäevast neljapäevani 08:00  kuni 18:00, reedeti 08:00 kuni 14:00.
 • Narva mnt 7 Tallinnas, esmaspäevast neljapäevani 08:00 kuni 18:00, reedeti 08:00 kuni 14:00.
 • Lõõtsa 5/Sepapaja 4 Tallinnas, esmaspäevast neljapäevani 08:00 kuni 16:00, reedeti kell 08:00 kuni 14:00
 • Riia 2 Tartus, esmaspäevast neljapäevani kell 08:00 kuni 16:30, reedeti kell 08:00 kuni 14:00.
 • Suur-Sepa 14, Pärnus, esmaspäevast neljapäevani kell 08:00 kuni 16:00, reedeti kell 08:00 kuni 13:00
 • Jaama 32 Jõhvis, esmaspäevast neljapäevani kell 08:00 kuni 16:00, reedeti kell 08:00 kuni 13:00.

Eelnev registreerimine vajalik Jõhvis (telefon 337 0817) ja Pärnus (telefon 447 5244).

Mida proovidega tehakse?

Geenidoonoriks saamisel võetakse 6 ml veeniverd. Vereproovid transporditakse geenivaramu laborisse Tartus, kus uutele geenidoonoritele tehakse andmete genotüpiseerimise analüüs - teisisõnu saavad nad endale personaalsed geenikaardid. Genotüpiseerimine tähendab geenianalüüsi teostamist kogu inimese genoomi ehk DNA lõikes – määratakse 640 tuhat üksikut nukleotiidi (A, T, C, G), mis on kõige sagedamini eri inimestel erinevad. Geenikaardi alusel saab hinnata personaalseid pärilikke haigusriske ja ravimite sobivust.

Liitu geenidoonoritega ning anna hindamatu panus enda ja meie rahva tervisesse!


Jõhvi ja Pärnu keskustes ei teostata vaktsineerimisi ja protseduure valitud kuupäevadel!

Avaldatud: 10.10.2018

Qvalitase Pärnu ja Jõhvi keskustes ei teostata vaktsineerimisi ja protseduure allolevatel kuupäevadel:

Jaama 32 Jõhvis,

22 – 26.10

29 – 30.10

01 – 02.11

26 – 30.11

17 – 21.12

 

Suur-Sepa 14, Pärnus

22 – 25.10

05 – 09.11

03 – 04.12

 

Vabandame ebamugavuste pärast!


Qvalitase Tallinna keskustel on ühine kõnekeskuse number +372 605 1500

Avaldatud: 30.08.2018

Head kliendid!

Alates 30.08.18 on meie Tallinna keskustel ühine kõnekeskus ning meie registratuurid on kättesaadavad numbril +372 605 1500.


Narva mnt keskusesse on sissepääs ajutiselt muutunud 27.08-15.09

Avaldatud: 27.08.2018

Head kliendid!

Seoses Narva mnt 7, I trepikoja remonttöödega on I trepikoda suletud. Sissepääs toimub II trepikoja kaudu. Pääs I trepikotta liftiga üles 5 korrusele läbi koridori.

Vabandame ebamugavuste pärast!


Suur-Sepa tn. Pärnus parkimine ajutiselt keelatud!

Avaldatud: 14.08.2018

Seoses teetöödega ei ole võimalik ajutiselt parkida Suur-Sepa tn. Pärnus.

Tasuta parkimine on Väike-Kuke tänaval ning bussiga tulles on peatus meie keskuse kõrval Karja peatuses.

Võimalusel tulla ilma autota.

Vabandame ebameeldivuste pärast.

 


UEFA Superkarika finaal toob liikluskorralduse ajutise muudatuse Pärnu mnt. keskuses!

Avaldatud: 13.08.2018

Head kliendid, kes külastavad lähipäevadel meie Pärnu mnt keskust, seoses UEFA Superkarika finaaliga on parkimine, peatumine ja/või sissesõit erinevatel aegadel osaliselt keelatud Asula, Marta, Kauba, Magdaleena ja Tehnika tänavatel ja Asula põigus. Palume varuda aega ja võimalusel tulla ilma autota.

Vabandame ebameeldivuste pärast!

Loe lähemalt SIIT


Erakordselt kuumade ilmadega varitseb kuumarabanduse oht!

Avaldatud: 27.07.2018

Palavate ilmadega peaksid kuumarabanduse osas eriliselt ettevaatlikud olema väikelapsed, üle 65-aastased inimesed ning need, kellel on probleeme ülekaaluga või kes põevad kroonilisi südamehaigusi ja kõrgvererõhutõbe.

Kuumus võib kurnav olla ka täiesti tervele inimesele, eriti juhul, kui kuuma käes on vaja teha füüsiliselt pingutavat tööd. Kõrge temperatuur, niiskus ning tugev päikesekiirgus võivad põhjustada vedeliku ja soolade kaotust, ülekuumenemist, psüühika- ja vereringehäireid, infarktiohtu ning päikesepõletusi.

Organismi vedelikukaotuse vältimiseks tuleb vedelikku tarbida tavapärasest rohkem, janu kustutamiseks on soovitatav juua gaasita mineraalvett.  Kuuma ilmaga ei ole soovitatav tarbida organismist vedelikku välja viivat kohvi või alkoholi.  Päikese käes viibides tuleks kasutada nii UVA- kui UVB-kiirguse eest kaitsvaid päikesekaitsetooteid, samuti saab end päikese eest kaitsta heledaid avaraid riideid, peakatteid ja päikeseprille kandes.

Eesti tingimustes peetakse äärmuslikuks kuumuseks olukorda, kui õhutemperatuur kerkib üle 25 kraadi.

Millal on tegu kuumarabandusega?

 Tõenäoliselt on tegu kuumarabandusega, kui keha temperatuur kiiresti tõuseb, higistamine peatub ning organism ei suuda ise maha jahtuda. Kui esmaabi ei osutata piisavalt kiiresti, võib kuumarabandus põhjustada püsiva puude  või halvemal juhul koguni surma.

Kuumarabanduse sümptomiteks võivad olla: 

 • Kõrge kehatemperatuur (üle 39° C)
 • Punane, kuum ja kuiv nahk (higistamine on peatunud)
 • Pulsisageduse kiirenemine
 • Tuikav peavalu
 • Peapööritus
 • Iiveldus
 • Meeltesegadus
 • Teadvusetus

Kuumarabanduse sümptomite ilmnemisel tuleb viivitamatult kutsuda kiirabi, abi saabumiseni tuleks kuumarabanduse ohvrit aidata järgmiste võtetega:

 • Toimeta kuumarabanduse ohver jahedasse varjulisse paika;
 • Jahuta kannatanu kiiresti, kasutades ükskõik milliseid käepäraseid vahendeid.  Näiteks paiguta inimene jaheda dušši alla, pritsi aiavoolikust jahedat vett või niisuta teda jahedasse vette kastetud käsna või märgade jahedate rättide või paberiga, võimalusele lehvita talle jahedamat õhku;
 • Mõõda aegajalt kuumarabanduse ohvri kehatemperatuuri ja jätka tema jahutamist kuni kehatemperatuur langeb vähemalt alla 39° C.

Allikas: Terviseamet


Kuidas muuta puhkepaus tööl kasulikuks?

Avaldatud: 27.07.2018

Milliseid harjutusi tuleks teha, et ennetada tööl pidevast istumisest või seismisest tekkivaid lihaspingeid?  Tööinspektsiooni videotes näitavad tuntud näitlejad, kuidas võtta puhkepausist maksimum! Videod on vaadatavad SIIN 


Qvalitase Pärnu keskus kolib uutesse ruumidesse!

Avaldatud: 19.07.2018

Head kliendid!

 

Alates 01. augustist 2018 asub Qvalitase Pärnu keskus uuel aadressil, Suur-Sepa 14, Pärnu Perearstikeskuse ruumides, II korrusel.  

Uues keskuses on meie klientidel võimalik kiirelt ja mugavalt teostada radioloogilisi uuringuid nagu röntgen ning ultraheli, läbida koormustesti ning teha laborianalüüse.

Meie Pärnu keskusega saab endiselt ühendust kontaktidel tel. +372 447 5244 ja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Lugupidamisega

Qvalitas Arstikeskus


12 nõuannet, kuidas suvel tervist hoida!

Avaldatud: 28.06.2018

 1. Märka puuki ja vaktsineeri

Looduses liikudes kanna heledaid riideid, et puuki paremini märgata. Veendu, et oled puukentsefaliidi vastu vaktsineeritud. Kui mitte, pöördu oma perearsti poole või vaktsineerimiskabinetti. Kui siiski avastad nahalt puugi, eemalda see võimalikult kiiresti. Puhasta hammustuskoht desinfitseeriva vahendiga.

 1. Hoia toit puhta ja jahedana

Kasuta ainult värsket toitu ja puhast vett ning eralda valmistatud toit toorest. Kala ja liha küpseta põhjalikult,  puu- ja köögiviljad pese jooksva veega üle korralikult üle. Ära hoia valmistatud toitu toatemperatuuril kauem kui 2 tundi.

 1. Sääsetõrjevahendeid kasutades ära liialda

Eestis tohib müüa ainult terviseameti heakskiidetud ja registreeritud sääse- ja puugitõrjevahendeid, mille dietüül-meta-toluamiidi DEETi sisaldus ei ületa 50%. Sellegipoolest tuleks sääsetõrjevahendeid mõistlikult kasutada, sest kokkupuude neurotoksilist dietüültoluamiidi ehk DEETi sisaldava tootega võib põhjustada tervisehädasid. Sääsehammustuste vältimiseks on soovitatav kanda pikkade varrukate ja säärtega rõivaid. Loe lisa: http://terviseamet.ee/info/uudised/u/artikkel/saasetorjevahendiga-liialdamine-voib-kahjustada-tervist.html

 1. Joo poole vähem ja ära luba purjus sõpra ujuma

Vähem on parem, sest nii jaksad rohkem liikuda ja vähendad terviseriske.  Julge olla omanäoline ja esita sõpradelegi väljakutse – kas nad üldse oskavad kainelt lõbutseda? Tegelikult võivad alkoholita peod tavapärastest olengutest palju lõbusamatekski kujuneda. Pidu on täpselt nii äge, kui ägedaks see ise teha! Loe lisa: http://alkoinfo.ee/et/kuidas-vahendada/kuidas-juua-vahem/kuidas-teha-vahema-alkoga-pidu/

 1. Veendu suplusvee puhtuses

Veekogu sobivuses on põhjust kahelda näiteks siis, kui vees on näha mistahes materjalist hõljuvaid esemeid, nähtav õlikile, vesi on läbipaistmatu, ebatavalist värvi, ebatavalise lõhnaga või kui veekogu lähedal asub võimalik reostusallikas nagu kanalisatsiooni väljalasketoru või sadam. Lahtiste haavade olemasolul tuleks suplemist igal juhul vältida.

Avalike supluskohtade veekvaliteedi andmetega on võimalik tutvuda terviseameti kodulehel.

 1. Hoia mürgised ja ohtlikud asjad laste käeulatusest eemal

Süütevedelikud peavad olema kõrgemal laste käeulatusest. Roomavate ja käputavate laste liikumisperimeetrist võiksid olla eemaldatud murust ka sigaretikonid, sipelgatõrjevahendid ja muu ohtlik. Vanavanemad, kes suvel lapselapsi hoiavad, peaksid ravimid ja kemikaalid panema lukustatavasse kappi – igal aastal saab terviseameti mürgistusteabekeskus kümneid teateid lohakile jäetud ravimite põhjustatud mürgistustest.

Mürgistuskahtluse tekkimisel tuleks helistada terviseameti mürgisteabekeskuse infoliinile 16662.

 1. Päevita mõõdukalt

Päikesekiirguse üledoosiga kaasnevad päikesepõletus, kortsud ning nahavähi ja silmahaiguste tekke oht. Organismi jõuvarude taastamiseks, eelkõige D-vitamiini vajaliku koguse sünteesimiseks, piisab lühiajalistest päikesevannidest. Kui ees seisab tõesti pikem päikese käes viibimine, on soovitav kasutada päevitustooteid, mis sisaldavad kaitse- ehk päikesefaktorit ehk UV-filtrit. Kindlasti vajavad päikesekreemi lapsed, sest lapseeas saadud päikesepõletused võivad hiljem soodustada nahavähi teket.

Toote valimisel tuleb valida vanusele sobiv toode ning arvestada kreemi kaitsefaktorit (SPF). Kui kõigest hoolimata on tekkinud päikesepõletus, tuleks nahale anda esmaabi.

 1. Ära puutu võõraid taimi

Eestis kasvab kaks invasiivset ja inimesele ohtlikku agressiivset karuputke võõrliiki: hiid- ja Sosnovski karuputk, mis on Eesti pärismaistest suurekasvulistest sarikaliikidest (rahvanimetus putked) selgelt suurekasvulised.  Karuputke mahl sisaldab psoraleene, mis ärritab nahka ja limaskesti.  Peale karuputkega kokkupuutumist tuleb nahka pesta jaheda veega ning vältida tugevat hõõrumist. Psoraleeniga toiminud kokkupuute korral  saab vältida sümptomite vallandumist, kaitstes nahka  ultraviolettkiirguse ehk päikesevalguse eest vähemalt 48 tunni vältel. Mürgistuskahtluse tekkimisel tuleks helistada terviseameti mürgisteabekeskuse infoliinile 16662. Loe lisa:  http://terviseamet.ee/info/uudised/u/artikkel/karuputke-murgi-moju-aitab-leevendada-paikesevalgusest-hoidumine.html

 1. Hoidu rästiku eest

Ole metsas tähelepanelik, kanna jalas kummikuid ja veendu, et telefoniaku on laetud ja omab piirkonnas võrku. Kõige ohtlikumad rästikuhammustused on pea- ja kaelapiirkonnas, mis on saadud järvedes ujudes. 

Rästiku hammustuse puhul taga rästikult hammustada saanud jäseme  liikumatus, haava puhtus ning mine kindlasti EMOsse kontrolli, vajadusel helista 112 või mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662.

 1. Ära söö tundmatuid taimi, seeni ja marju

Looduses liikudes kättesattunud taimede ja marjade söömisest tingitud mürgistusi põhjustavad nii piibelehed, tulikalised, ussilaka marjad kui seened. Tõsisemate mürgistuste allikaks võivad muutuda ka kauni välimuse pärast koduaias kasvatatavad taimed: kuldvihm, sõrmkübarad ja käokingad. Tundmatud seened tasub jätta metsa, valgeid seeni saavad korjata vaid seenetundjad – näiteks valge kärbseseen kasvab sageli segamini kitsemamplitega ning kogemata võib korjata hea söögiseene pähe surmavalt mürgise valge kärbseseene.

Mürgistuskahtluse tekkimisel võib helistada terviseameti mürgisteabekeskuse infoliinile 16662.

 1. Armasta turvaliselt

Kondoom on kõige kindlam ja soodsam viis HIVi ja teiste seksuaalsel teel levivate nakkuste vältimiseks. Loe lisa: https://miljonpohjust.hiv.ee/

 1. Enne reisi vaktsineeri

Vähemalt neli nädalat enne välisriiki reisimist uuri terviseameti kodulehelt sihtriigi vaktsineerimissoovitusi ja  veendu, et sina ja su laps on nõuetekohaselt vaktsineeritud. Reisil olles söö ja joo ohutut toitu ning jooke, ära kasuta jääkuubikuid. Pese sageli käsi ning kasuta desinfitseerivaid vahendeid, vajadusel kasuta ka sääsetõrjevahendeid.

Autorid: Terviseamet ja Sotsiaalministeerium


Algab kampaania, et tõsta teadlikkust töökeskkonnas olevate ohtlike ainete osas

Avaldatud: 25.04.2018

Eesti inimesed ei oska märgata ohtlikke aineid töökeskkonnas!

Algas Euroopa Tööohutuse ja Tervishoiu Agentuuri juhtimisel kaheaastane teavitus-ja koostööprojekt pööramaks tähelepanu ohtlikele ainetele töökeskkonnas. Eestis on erilise tähelepanu all kantserogeenid, mis põhjustavad enamiku surmaga lõppevatest kutsehaigustest Euroopa Liidust.

Tööinspektsioon peadirektori Maret Maripuu sõnul on ohtlikke aineid töökeskkonnas rohkem, kui me märgatagi oskame. „Ohtlikke aineid leidub pea kõigil töökohtadel, tolmust, puhastusvahenditest asbesti ja diislisaasteni välja,“ ütles ta.

Loe ja kuula ohtudest lähemalt!

 

 

Allikas: err.ee; ti.ee


05.aprillil toimus koostöös Qvalitasega Eesti Töötervishoiuarstide Seltsi üldkoosolek!

Avaldatud: 06.04.2018

05.aprillil toimus koostöös Qvalitasega Eesti Töötervishoiuarstide Seltsi üldkoosolek.

Arutati nii Eesti töötervishoiu hetkeolukorrast kui tuleviku suunadest ning täiendati ennast paljudel erinevatel teemadel.

Päevakorral olid Plii biomonitooring, kandlus ning ravi; raskemetallide detoksikatsioon; KOK’i digitaalne skriining ning uneapnoe.

Fotograaf Raigo Pajula aitas Seltsi liikmed kenasti ühele pildile mahutada ning päev lõppes huvitava ringkäiguga Hea Une Keskuses.

Täname kõiki osalejaid ja esinejaid!


Aprill on südamekuu! Millal Sina oma südant kontrollisid?

Avaldatud: 03.04.2018

Aprillis tähistatakse Eestis südamekuud, et pöörata tähelepanu südamehaiguste riskifaktoritele ja nende vältimisele.

Kõige parem viis ennetada südamehaigusi on LIIKUMINE, mis:

- vähendab lisaks südamehaigustele ka diabeedi, kõrgvererõhu, vähi ja varajase surma riski
- langetab kolesterooli ja kehakaalu
- vabastab stressist ja depressioonist
- annab energiat ja parandab und

 

Tule kontrolli oma südant perearsti või üldarsti juures!

Põhjalikku ülevaadet oma tervisest pakub Terviseaudit

 


Seoses ülestõusmispühadega oleme 30. märtsil suletud. Häid pühi!

Avaldatud: 29.03.2018


Tartu keskuses tasuta Haigekassa ajad aprilli kuusse!

Avaldatud: 19.03.2018

Qvalitase Tartu keskuses on tasuta Haigekassa ajad silmaarstile, neuroloogile ja günekoloogile juba aprilli kuus! Lisaks röntgen-ja ultraheliuuringud perearsti saatekirjaga. Registreeri mugavalt meie veebiregistratuuris või Tel 731 2260

 

Qvalitas Arstikeskus AS Tartu keskusel on Eesti Haigekassaga ravi rahastamise leping järgmistel erialadel:  günekoloogia, neuroloogia (k.a. lasteneuroloogia) psühhiaatria ja oftalmoloogia. Teenindame ravijärjekorra alusel Eesti Haigekassa lepingu mahus. Erialaspetsialisti konsultatsioonile neuroloogia ja lasteneuroloogia erialale registreerimiseks on vajalik saatekiri. Väljaspool üldjärjekorda, ravikindlustuse või nõutava saatekirja puudumisel pakume tasulist vastuvõttu.

Eriarsti vastuvõtutasu (haigekassa poolt tasutud vastuvõtu korral) 5.-

Visiiditasu ei võeta: alla 2- e aastastelt lastelt; rasedatelt; vältimatut arstiabi vajavad patsiendid;kui kindlustatu suunatakse sellesama asutuse tervishoiutöötaja poolt sama asutuse  eriarsti juurde; kui kindlustatu suunatakse  teise raviasutuse sama eriala arsti poolt.


Reedel, 12 jaanuaril on kõik Qvalitase keskused suletud!

Avaldatud: 10.01.2018

Hea klient!

Seoses Qvalitase kollektiivi koolituspäevaga on kõik meie keskused 12.01 suletud.

Vabandame ebamugavuste pärast!


Qvalitase jõulutervitus!

Avaldatud: 22.12.2017

Qvalitas Arstikeskus soovib selle aasta jõulukingituse teha Sihtasutusele Hille Tänavsuu Vähiravifond "Kingitud Elu".

Omapoolse panuse lisasid meie tublid töötajad, soovides aidata ning kinkida lootust, võimalust ja rõõmu!

Soovime teile rahulikke pühi oma lähedaste seltsis, rõõmsat aastavahetust ning tugevat tervist järgmiseks aastaks!

 


Qvalitas Arstikeskuse lahtiolekuajad jõulude ja aastavahetuse ajal!

Avaldatud: 19.12.2017

Hea klient!

Jõulude ja aastavahetuse ajal palume arvestada muudatustega meie keskuste lahtiolekuaegades:

Pärnu mnt 102c, Tallinn

25-26.12.17 suletud

01.01.18 suletud

Ülemiste keskus

25.12.17-02.01.18 suletud

Narva mnt 7, Tallinn

25-26.12.17 suletud

29.12.17 suletud

01.01.18 suletud

Riia 2, Tartu

25-26.12.17 suletud

01.01.18 suletud

Ranna pst 1, Pärnu

25-26.12.17 suletud

29.12.17 suletud

01.01.18 suletud

Jaama 32, Jõhvi

25-26.12.17 suletud

01.01.18 suletud

 

Soovime Teile rahulikke pühi!


Täiuslik kink on kindlustunne, et Sinu ja Su lähedaste tervis on korras!

Avaldatud: 19.12.2017

Terviseaudit ja Tervisesportlase pakett pakuvad Sinu elustiili arvestades põhjalikku tervisekontrolli ning soovitusi tervislikuks toitumiseks ja liikumiseks. Võimalus soetada ka kinkekaardid!


Eriarstide Haigekassa vastuvõtud Tartu keskuses!

Avaldatud: 05.12.2017

Qvalitase Tartu keskusel on Eesti Haigekassaga leping ja meie günekoloogid, neuroloogid (k.a lasteneuroloog), psühhiaatrid ning silmaarstid ootavaid Teid vastuvõtule veel selle aasta sees. Neuroloogile registreerimiseks on vajalik saatekiri.
Visiiditasu haigekassa poolt tasutud vastuvõtu korral 5.-
Registreeri kiirelt meie veebiregistratuuris!


Pideva köhimise põhjus võib olla tõsine kopsuhaigus!

Avaldatud: 15.11.2017

Täna on ülemaailmse kroonilise obstruktiivse kopsuhaiguse (KOK) päev ning päeva eesmärgiks on juhtida tähelepanu haiguse laiale levikule kogu maailmas ning ühtlasi kutsutakse üles inimesi oma tervist jälgima ja tubakatarvitamisest loobuma.

KOK on haigus, mis on kõige enam levinud keskealiste meeste ja linnaelanike seas ning haiguse levimus suureneb koos eaga. Euroopa riikides on KOK hinnanguliselt levinud 5% täiskasvanud elanikkonna seas. Ka Eestis põevad haigust kümned tuhanded inimesed, kuid oma haigusest on teadlikud vähesed.

KOK on haigus, mille korral sisse- ja väljahingamine on raskendatud ning haige kopsumaht väheneb järk-järgult. Haiguse peamised sümptomid on pidev köha, hingeldus, rögaeritus, hommikused peavalud ja päevane unisus. Tihti kaasneb haigusega ka kehakaalu langus ning isutus, harvemini valu rindkeres ja veriköha.

„Peamiselt on KOK-i puhul tegemist suitsetajate haigusega, ligi 80% haigestunutest on suitsetajad. Kuid põhjuseks võivad olla ka ebasoodsad töötingimused. Näiteks pidev töötamine külmas õhus, kaevanduses ning keevitamisel tekkivad aurud, mida omale sisse hingatakse. Samuti on probleemiks pidevas tõmbetuules töötamine,“ rääkis Qvalitas Arstikeskuse pulmonoloog-sisearst dr Elga Mesimaa.

KOK-i puhul on väga oluline aegsasti arsti poole pöörduda, sest ägenemise korral on juba vaja antibakteriaalset ravi ja raskemate puhkudel ka hormoonravi. „Haiguse progresseerumisel tõuseb vererõhk kopsuringes ja koormus paremale südamepoolele suureneb, mistõttu haiged vajavad lisaks ka südameravimeid. Mida varem haigus avastada, seda tõhusam ja kiirem on ravi,“ lisas Mesimaa.

KOK-i saab diagnoosida lisaks kopsuarstile ka perearst inimese küsitlemise, füüsilise läbivaatuse ja kopsufunktsiooni testide põhjal.


Tänase Maailma diabeedipäeva fookus on naistel!

Avaldatud: 14.11.2017

2017 Maailma diabeedipäeva teemaks on "Naised ja diabeet". 

- Maailmas on üle 199 miljoni diabeetikust naise. Lähema paarikümne aasta jooksul see arv kasvab kolmandiku võrra.

- 2. tüüpi diabeeti põdeval naisel on 10 korda suurem tõenäosus haigestuda südame-veresoonkonna haigustesse kui mittediabeetikul.

- 1. tüüpi diabeeti põdeval naisel on kõrgenenud varase raseduse katkemise risk või risk lapse väärarenguks.

- Iga seitsmes sünnitus on seotud gestatsioonidiabeediga.

 Tule diabeedinõustamisele!

Loe diabeedipäevast lähemalt 


Pärnus vaktsineerimine ette registreerimisega!

Avaldatud: 25.10.2017

Hea Klient!

Lepingupartnerite töötajate planeeritud vaktsineerimiste puhul palume vaktsineerimise aeg eelnevalt meie Pärnu registratuuriga kokku leppida.

Registratuuri kontakt: tel +372 447 5244 ja See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Laste esmakordsel vaktsineerimisel gripi vastu vajalik süstida 2 doosi!

Avaldatud: 17.10.2017

Alla 9 aastaste laste esmakordsel gripi vastu vaktsineerimisel on vajalik süstida lapsele 2 doosi 4 nädalase intervalliga.

Palume arvestada, et tasumine on eraldi mõlema vaktsiinidoosi eest.

Vaxigriptetra 19€


Toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli võtab alates oktoobrist vastu Qvalitase Pärnu mnt keskuses.

Avaldatud: 03.10.2017

Meie toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli võtab alates oktoobrist vastu Qvalitase Pärnu mnt keskuses. Kui Sul või Sinu lähedasel on probleeme kaaluga või tervisemure (nt.diabeet, laktoositalumatus, südame-ja veresoonkonna haigused, neeruhaigused, podagra vm), siis Maarja toetab Sinu ravi, analüüsib toitumist ja koostab personaalse menüü vastavalt Sinu terviseseisundile.

Loe lähemalt toitumis-ja diabeedinõustamisest ning registreeri vastuvõtule SIIN


Oktoobrist võtab meie Tartu uues keskuses vastu massöör Tatjana Keäri

Avaldatud: 29.09.2017

Alates oktoobrist võtab meie uues Tartu keskuses vastu massöör Tatjana Keäri.

Loe massaazi kohta lähemalt SIIT ja broneeri aeg tel. 731 2260

 


Avasime Tartus oma uue ja moodsa keskuse Kvartalis, kus pakuvad teenust eriarstid ja töötervishoiuarstid.

Avaldatud: 29.09.2017

Aasta alguses liitusid Medicumi Tartu kliiniku eriarstid ja Qvalitas Arstikeskuse töötervishouarstid ning alates septembrist tegutsetakse ühiselt Qvalitase uues keskuses Kvartalis

Qvalitase juhi Tõnu Velti sõnul on meile esmatähtis kvaliteet ja hea kättesaadavus. „Kui varasemalt pakkus Qvalitas Tartus vaid töötervishoiu teenust, siis nüüd on Tartu keskus juba viies keskus, kus me pakume tervishoiu täisteenust. Meie jaoks on väga oluline oma valdkonna arendamine ja laiendamine ning vastavatud Tartu keskus kindlasti toetab seda. Koos professionaalsete eriarstidega suudame oma klientidele pakkuda heal tasemel arstiabi täisteenust ning seda mugavalt Tartu kesklinnas,“ ütles Velt.

Kvartali kaubanduskeskuse kolmandal korrusel asuvas kaasaegses arstikeskuses tegutsevad töötervishoiu- , silma- ja nahaarstid, psühhiaatrid,  günekoloog, ämmaemand, neuroloog, kardioloog, kirurg, radioloog ja füsioterapeut jt. Kuna Qvalitase Tartu keskusel on leping Eesti Haigekassaga, siis teatud erialade puhul on saada ka haigekassa poolt hüvitatud visiite.

Arstikeskuses tehakse kohapeal tervisekontrolle, mille läbimisega väljastatakse vajalik tervisetõend näiteks autojuhilubade ning relvaloa saamiseks, tööle ja õppima asumiseks või töö jätkamiseks.

Uues keskuses on võimalik teostada ka erinevaid uuringuid nagu röntgen, ultraheli, koormustest, neid teenuseid pakutakse ka Tartu perearstidele ning avatud on prillipood.

Qvalitase Tartu keskus asub aadressil Riia 2, Kvartali keskuse kolmandal korrusel.


Perearst dr. Piret Innos alustab vastuvõtuga meie Narva mnt keskuses

Avaldatud: 20.09.2017

Hea klient!

Meil on hea meel teatada, et alates 21.09.17 võtab perearst dr.Piret Innos vastu meie Tallinna Narva mnt. keskuses. Dr. Innos ravib patsiente imikueast vanuriteni, teostab vajalikud uuringud ning analüüsid, väljastab tervisetõendeid ning vajadusel suunab edasi eriarstile. dr Innos räägib vene, inglise ja soome keelt. Visiiditasu 42.-

Registreeri vastuvõtule kiirelt läbi meie veebiregistratuuri. 


Kuidas mõjutab meie tervist öötöö ning mida tervisemurede ennetamiseks ette võtta!

Avaldatud: 15.08.2017

Öösel töötamine võib põhjustada une- ja ainevahetushäireid, pikema aja jooksul aga diabeeti ning südamerütmihäireid. Tervisemured on siiski ennetatavad.

Esimesed terviserikked, millega öösel töötajad tohtri juurde jõuavad, on ainevahetus- ja unehäired. «Inimesed söövad kas liiga palju või liiga vähe,» ütles Qvalitase arstikeskuse peaarst Toomas Põld. Ta rääkis, et ainevahetushäired on seotud unega, sest öösel toodab keha teatud seedeensüüme ja veresuhkrut alandavat insuliini. «Kui inimene ei maga, on see häiritud ja võib tekkida teist tüüpi diabeet,» lisas arst.

Probleemid võivad tekkida keskeas

Arst selgitas, et kahekümnendates eluaastates kohaneb organism öösel töötamisega üsna hästi ning tõsisemad tervisehädad võivad tekkida pärast neljakümnendat eluaastat. «Organism väsib ja tervisehäiretes ei saa süüdistada ainult öösel töötamist,» nentis Põld ja lisas, et siis muutub ainevahetus aeglasemaks.

Tema sõnul võivad keskeas kergemini tekkida kõrgvererõhutõbi, diabeet või südame rütmihäired. «Öösel töötajatel võivad hädad tekkida lihtsalt varem kui päeval töötajatel, eriti juhul, kui öötöö on stressirohke nagu politseil ja arstidel,» selgitas Põld.

Väljapuhkamine ja õige toitumine hoiavad jõudu

Doktori väitel peaksid öösel töötajad kogu vajaliku energia saama toidust. Üle- ja alasöömist saab tema kinnitusel kontrolli all hoida, säilitades piisavat veresuhkru taset. «Süüa tuleb sagedasti ja väikeste portsudena,» lausus Põld. «Kui inimene sööb palju korraga, siis on seedesüsteem ülekoormatud ja vajalikke aineid on raske omastada,» ütles ta.

Põld soovitab öötöötajatel lasta dieedi- või toitumisnõustajal välja töötada toitumiskava, lähtuvalt sellest, missugune on töögraafik.

Unehäirete raviks võib kasutada melatoniini ning magama jäämist hõlbustavaid teesid või palderjani. «Tähtis ei ole, et inimene elaks ööpäevarütmis, vaid see, et ta iga kord peale tööd välja puhkaks,» rääkis arst.

Kohv ja energiajook tuleks asendada

Kofeiini sisaldavatele ergutavatele jookidele tuleks Põllu väitel kindlasti asendus leida. «Need annavad energiat lühikeseks ajaks ning kurnavad organismi ega lase magama jääda,» märkis arst. Ta rääkis, et energiat toodavad meie rakkudes olevad mitokondrid ja energiajook meelitab sealt kogu energia korraga välja. Kohv sisaldab doktori sõnul aga lihasvärinaid põhjustavaid lisaained.

Pigem võiks Põllu hinnangul harva kasutada apteegis müüdavaid kofeiinitablette. «Üks tablett annab organismile rakutasandil energiat regulaarselt 5–6 tunni jooksul,» rääkis ta.

Põld seletas, et öösel töötajal võib olla probleeme uinumisega, sest hämaral ajal toodab aju melatoniini, mis suigutab magama, ning valges hakkab aju tootma serotoniini, mis hoiab inimest ärkvel.

Uue rütmiga harjumine võtab kaks kuud

Põllu sõnul hõlbustab uinumist väike füüsiline treening pärast tööd, sest see ergutab adrenaliini tootmist. Füüsiliselt raske töö puhul (nt ettekandjad või baarmenid), peaks töö olema tema arvates jaotatud lühikesteks vahetusteks või sisaldama pikki puhkepause.

Arsti sõnul on öötöö sobivus suuresti individuaalne. «Osale selline töö sobib ja ei probleeme ei teki,» ütles ta. Öötöö tegijad peavad tema sõnul iga kahe aasta tagant käima tervisekontrollis. Öisest tööst päevase tööga harjumiseks kulub arsti sõnul organismil umbes kaks kuud.


Puhkeaja planeerimisest ja tööstressist rääkis Huvitaja saates dr. Toomas Põld

Avaldatud: 03.05.2017

Tööstressist ja puhkeaja planeerimisest rääkis Vikerraadios Huvitaja saates meie peaarst Toomas Põld.

Kuula lähemal SIIT

 


Ülemaailmse töötervishoiupäeva puhul pöörame rõhku töötaja vaimsele tervisele ja tööstressi ennetamisele

Avaldatud: 28.04.2017

28. aprillil tähistatakse ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva, mille eesmärk on tööõnnetuste ja kutsehaiguste ennetamine kogu maailmas. Sellel aastal pööratakse eriliselt rõhku töötajate vaimsele tervisele ja tööstressi ennetamisele.

Peamised töötervishoiuga seotud terviseprobleemid on jätkuvalt kutsehaigused, aga kiiresti kasvav trend on vaimse tervisega seotud probleemid, sest üha rohkemaid inimesi kimbutab tööstress ja läbipõlemine. „Tööstressi ja läbipõlemist on tõesti rohkem näha ning inimesed oskavad ka ise probleemi rohkem märgata. Aga siinkohal ma tahaksin kindlasti välja tuua, et läbipõlemist ei tohiks samastada depressiooni või stressiga, kuigi see kätkeb mõlemale seisundile omaseid tunnuseid. Läbipõlemise põhjusi tuleks otsida eelkõige töökeskkonnast, kuna see on enamasti pikaajalise tööstressi tulemus, mis kujuneb ebaõnnestunud katsetest tulla toime erinevate negatiivsete stressoritega,“ sõnas Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld.

Kuigi hetkel pole olukord töötervishoiu valdkonnas ja sellesse panustamises ideaalne, on Põllu sõnul viimastel aastatel toimunud märgatav progress paremuse poole - teadlikkus on kasvanud ja tööandjad on aru saanud, et meie elanikkond vananeb ning töötajate hoidmiseks tuleb nende tervisesse rohkem panustada. „Eestis on väga palju ettevõtteid, kes töötervishoidu tõsiselt panustavad ja ma julgen öelda, et meie kliendid teevad oma töötajate heaks kindlasti rohkem, kui seadus nõuab ning töötervishoidu ei investeerita pelgalt paberi pärast,“ sõnas Põld.

Peamiselt avastatakse töötervishoiu kontrollides arvukalt südame- ja veresoonkonnahaiguste riskifaktoreid:  kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase veres, ülekaalulisus, vähene füüsiline aktiivsus ja psühholoogilised tegurid. Kuid töötervishoiu kontrollis on avastatud ka väga tõsiseid terviseprobleeme nagu näiteks lahtist tuberkuloosi, diabeeti, infarkti ja kasvajaid. „Kõige levinumad tööga seotud probleemid on hetkel aga luu ja- lihaskonna kaebused ning probleemid on järjest noorematel inimestel. Kui selle probleemiga kohe ei tegeleta, siis on meil 20 aasta päras terve põlvkond kroonilisi haigeid,“ lisas Põld.

Tööd tuleks teha veel ka parema koostöö nimel - kõik töötervishoiu arstid peaksid oma informatsiooni samuti digilukku panema, et perearst dünaamikat jälgida saaks. Seda täna paljud teenuseosutajad ei tee ja siin peaks riik järelevalve abil kindlasti muutuste kiirendamisele kaasa aitama. Samuti tuleks rõhku pöörata sellele, et töötervishoiu arsti ja töökeskkonnale tehtud riskianalüüsi poolt välja toodud probleemidega tegeletakse ka parktikas ning siinkohal on väga oluline nii tööandja kui ka töötaja poolne panus.


Toitumisnõustaja Maarja Randväli rääkis ülekaalust, kui neeruhaiguste olulisest põhjustajast

Avaldatud: 09.03.2017

9.03.2017 tähistatakse rahvusvahelist neerupäeva, mille eesmärgiks on pöörata tähelepanu eelkõige kroonilise neeruhaigusega seotud probleemidele ja sellel aastal keskendutakse eelkõige ülekaalust tekkinud neeruprobleemidele. Kroonilise neerupuudulikkuse peamistest põhjustest on tänapäeval diabeet ja teiseks hüpertensioon.

Kroonilisele neeruhaigusele võivad viidata uriini hulga, värvuse või koostise muutused, kõrge vererõhk, tursed näol ja jalgadel, nõrkustunne ja isu kaotus. Kui haigus on kaugele arenenud, võivad kaasneda kehvveresus, luude kahjustus, aga ka südameveresoonkonna enneaegne ateroskleroos, mis võib kaasa tuua südamelihase infarkti või insuldi. Seega on haiguse süvenedes tegu juba väga tõsise probleemiga.

Üheks väga oluliseks kroonilise neeruhaiguse põhjuseks on ülekaal, hinnanguliselt on 14% meestel ja 25% naistel haiguse põhjuseks ülekaal.

Qvalitas Arstikseskuse toitumis-ja diabeedinõustaja Maarja Randväli sõnul on kroonilise neeruhaiguse puhul rasvumine vähemtuntud, kuid teiste haigustega tähtsuselt võrdväärne tüsistus. „Rasvumine põhjustab kroonilist neeruhaigust mitmel moel. Üheltpoolt põhjustab rasvumine neeruhaigust kaudselt, tekitades diabeeti ja hüpertensiooni, mis on üldtuntud riskifaktorid neeruhaigusele. Teisalt kahjustab rasvumine neere ka otseselt, suurendades paljude aastate jooksul neerude töökoormust ning tekitades kahjulikke ainevahetuslikke muutuseid nagu põletik ja oksüdatsioon,“ sõnas Randväli

Kroonilise neeruhaiguse varajane avastamine ning ravi võib aidata ennetada haiguse edasist süvenemist, mistõttu ongi väga tähtis jõuda haigusele jälile võimalikult varakult.

Arst saab haigusest esmalt aimu kaebuste, läbivaatuse ning uriini- ja vereanalüüsi abil, kus on näha, et neeru toimimine võib olla häiritud. Vajadusel teeb arst ka lisauuringud.

Kusepõiepõletike ravisse tuleks suhtuda väga tõsiselt. Kui te kuulute kroonilise neeruhaiguse riskigruppi (näiteks olete diabeedik), tasuks kindlasti läbida tervisekontroll, isegi kui enesetunne on hea ja vaevused puuduvad, sest haigus areneb välja vaikimisi.


Millised on suurimad tööst tingitud vaevused?

Avaldatud: 28.02.2017

Tänase rahvusvahelise ülekoormusvigastuste teadvustamise päeva puhul rääkis meie peaarst dr. Toomas Põld Terevisioonile tööst tingitud luu ja lihaskonna vaevuste põhjustest ja andis ka nõu, kuidas neid vältida.

Tänase rahvusvahelise ülekoormusvigastuste teadvustamise päeva eesmärgiks on rääkida erinevate tööst tingitud luu- ja lihaskonna vaevuste põhjustest ning kutsuda inimesi ja ettevõtteid üles pöörama rohkem tähelepanu töötervishoiu kontrollile.

 „Võrreldes teiste maadega diagnoositakse Eestis vähem kutsehaigusi. Erinevused on tingitud nii klimaatilistest eripärasustest kui ka töökultuurist. Skandinaavias pööratakse töökeskkonna ohutegurite vähendamisele rohkem tähelepanu ja investeeritakse töötervishoidu märksa rohkem. Haigusi diagnoositakse varasemates staadiumites ja taastusravi on kättesaadavam. Seega on meie number väiksem just sellepärast, et paljud kutsehaigused jäävad diagnoosimata,“ rääkis Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld.

Ülekoormusvigastused võivad tekkida nii üla- kui ka alajäsemetes, sealhulgas õla- ja kaelapiirkonnas, randmetes, küünarnukkides ja põlvedes, ning olla tingitud tööst, mis nõuab ebaloomulikku asendit ja ebaharilikke või korduvaid või kiireid liigutusi.

Vaevused võivad olla mitmesugused, alates ebamugavustundest ja nõrgast valust kuni tõsisemate haigusteni, mille põhjusel ei saa inimene tööl käia ning nõuavad isegi haiglaravi. Krooniliste vaevuste puhul võib ravi ja paranemine osutuda tihtipeale ebapiisavaks ja tagajärjeks võib olla eluaegne puue või töövõimetus. Töötaja jaoks tähendavad need isiklikke kannatusi ja sissetuleku kaotust, tööandjale ettevõtte tootluse langemist ning riigile suuremaid sotsiaalkindlustuskulusid

Põllu sõnul on Qvalitas Arstikeskuses viimaste aastate jooksul palju leitud pehmete kudede haigusi, mis on seotud lihaste ülepingutusega, karpaalkanali sündroomi (randme piirkonna ülekoormusest tingitud haigus) ja liigeste kahjustusega, mis on samuti tekkinud ülepingest ja sundliigutustest.

Paljusid probleeme saab vältida või vähendada märkimisväärselt nende raskusastet, järgides kehtivaid tööohutuse ja töötervishoiu seadusi ning hea tava suuniseid, mis näevad ette tööülesannete hindamist, ennetusmeetmete kasutuselevõtmist. Tihti aga ei pöörata neile piisavalt tähelepanu ja tulemuseks on kutsehaiguste pidev kasv.


Meie füsioterapeut Martin Argus rääkis Postimehele, mida teha, et kontoris töötamine meie tervist ei kahjustaks

Avaldatud: 06.02.2017


Lihaspinged seljas ja kaelas põhjustavad ebamugavust?

Avaldatud: 01.02.2017

Kaela ja selja lihaspinged on ühed sagedasemad istuvast tööst tingitud kaebused.

Füsioterapeudilt saab kohest abi ebamugavate lihaspingete vähendamiseks ning nõuandeid lihaspingete edaspidiseks ennetamiseks.

Esmalt hinnatakse teie lihaste seisundit ja liigeste liikuvust ning selgitatakse valu põhjus. Seejärel tehakse Teile pehmekoeteraapia protseduure, mis tagavad kohese efekti lihaspingete alandamisel. Lõpetuseks annab füsioterapeut lihaspingeid ennetavaid harjutusi ja nõustab tööergonoomika osas.

Meie füsioterapeut Martin Argus valdab mitmeid tõhusaid pehmekoeteraapia võtteid, sealhulgas uudset instrumendiga assisteeritud pehmete kudede mobiliseerimist. Instrumendiga assisteeritud pehmete kudede mobiliseerimine koos harjutustega on tõhus meetod valu ja ebamugavustunde vähendamiseks.

 


Liikluskorralduse muudatus Ülemiste Citys, Suur-Sõjamäe tänaval

Avaldatud: 12.01.2017

Head kliendid!

Seoses trammitunneli ehitusega on alates 11.01.2017 suletud pool Suur Sõjamäe tänavast. Kummaski sõidusuunas säilib üks sõidurada. Tööd valmivad 30.05.2017.
Võimalusel soovitame Ülemiste Citysse jõudmiseks kasutada marsruuti Peterburi tee-Smuuli tee-Suur Sõjamäe tn-Ääsi tn / Lõõtsa tn ning palume varuda arsti juurde jõudmiseks tavapärasest natuke rohkem aega.
Vabandame ehitustöödest tingitud ebamugavuste pärast.


Toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli nüüd ka Tartu keskuses

Avaldatud: 12.01.2017

Qvalitase toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli nõustab alates sellest aastast ka Tartus. Kui Sul on probleeme kaaluga või tervisemure, siis koos analüüsitakse toitumist ja koostatakse personaalne menüü, mis toetab ravi ja vastab Sinu terviseseisundile.

Loe teenuse kohta lähemalt SIIT


Medicumi Tartu Kliiniku omanikeks said Qvalitas ja Unimed

Avaldatud: 04.01.2017

Medicumi Tartu kliiniku omanikuvahetus sai aasta alguses teoks. Konkurentsiamet andis Eesti juhtivale töötervishoiuettevõttele Qvalitas ja suurimale erameditsiinikeskusele Unimed Ühendatud Kliinikud loa Medicumi Tartu kliiniku ostuks aastavahetuse eel.

Tehingu kohaselt ühendatakse Medicumi Tartu kliinik Qvalitase ja Unimediga. Eesmärk on üles ehitada Lõuna-Eesti tugevaim raviteenuste pakkuja, mille meeskonnas on tipptasemel ortodondid, hambaarstid, eriarstid ja töötervishoiueksperdid ning ka perearstid. 

Unimedi Ühendatud Kliinikute tegevjuhi Marja-Liisa Alopi sõnul jätkub Medicumi Tartu patsientide teenindamine samadel tingimustel, kiireid muutusi ei too omanikuvahetus kaasa ka kliiniku töötajate igapäevaelus. “Alustame nüüd Tartus Qvalitase ja Medicumi ning Unimedi vaheliste koostöövõimaluste samm-sammulist elluviimist, meie ambitsioon on pakkuda Tartu ja Lõuna-Eesti patsientidele parimat ravi ning kasvada, “ lisas Alop.

Medicumi nõukogu esimehe Jaanus Voolu sõnul on Unimedi, Qvalitase ja Medicumi Tartu spetsialistide meeskondade ja juhtimispraktikate ühendamises tugev sünergia. “Arvestades ka Medicumi katuse all töötavaid perearste ja –õdesid, loob muutus Lõuna-Eesti patsiendi jaoks parima ja Eesti tänase tervishoiukorralduse vundamendiks oleva kaasaegse multidistsiplinaarse tervisekeskuse,” rääkis Vool. 

Qvalitase juhi Tõnu Velti sõnul on uudis Qvalitase klientidele positiivne ja lubab lisaks töötervishoiule pakkuda Tartus ka muud eriarstiabi. “Medicumi töötervishoiuala  kogemused ja teadmised võimaldavad meil üheskoos valdkonda arendada ja kvaliteeti tõsta, “ selgitas Velt. 

Medicum on Eesti suurim peamiselt avaliku teenusena haiglavälist arsti- ja õendusabi pakkuv tervishoiuettevõtete grupp, mis põhikohaga tegutseb Tallinnas ja Harjumaal. Medicumi Tartu meeskonnas on töötervishoiu- , hamba-, silma- ja nahaarstid, psühhiaatrid, reumatoloog, günekoloog, neuroloog, kardioloog, kirurg, radioloog, füsioterapeut ja samuti perearstid. 

Unimed Ühendatud Kliinikud on Eesti suurim erameditsiinikeskus, mille osaks on ortodontiakeskus, unekeskus, hambakliinik, hambalabor, eriarstide vastuvõtud ja päevakirurgia. Unimedi kliinikud tegutsevad lisaks Tartule veel Tallinnas, Pärnus ja üheksas väiksemas kohas üle Eesti.

Qvalitas on 1996. aastal loodud ettevõte, mis pakub töötervishoiu, üld- ja eriarstiabi teenuseid Tartu ja Tallinna kõrval teistes Eesti suuremates linnades ning mobiilset teenust tervisebussiga. Qvalitase klientideks on paljud Eesti suurettevõtted.

Tehing sai teoks nii Unimedi kui ka Qvalitase omanikuks oleva Baltikumi era- ja riskikapitalifirma BaltCap toel. Tehinguga müüs Medicumi omanik Qvalitasele ja Unimedile ka töötervishoiutegevuse Tallinnas. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.


Head uut ja tervisest pakatavat 2017 aastat!

Avaldatud: 30.12.2016


Parim kink on tervis!

Avaldatud: 13.12.2016

Parim kink oma lähedastele ja iseendale on südamerahu!
Vali meie tervisepakettide hulgast just Sulle sobiv SIIT

Võimalus on soetada ka kinkekaardid.

 


Qvalitas ja Unimed ostavad Tartu Medicumi kliiniku

Avaldatud: 30.11.2016

Eesti juhtiv töötervishoiuettevõte Qvalitas ja suurim erameditsiinikeskus Unimed Ühendatud Kliinikud ostavad Medicumilt Tartu kliiniku. Tehing saab teoks era- ja riskikapitalifirma BaltCap toel, kes on Unimedi ja Qvalitase enamusosanik.

Medicumi Tartu kliiniku ühendamine Qvalitase ja Unimediga loob Lõuna-Eestisse veel tugevama raviteenuste pakkuja, mille meeskonnas on tipptasemel ortodondid, hambaarstid, eriarstid ja töötervishoiueksperdid ning jätkub ka perearstide tegevus. Samuti müüb Medicumi omanik Qvalitasele ja Unimedile töötervishoiutegevuse Tallinnas. Tehing on kavas lõpule viia 2017. aasta alguses pärast vajaliku loa saamist Konkurentsiametilt. Tehingu hinda osapooled ei avalikusta.

Medicum on Eesti suurim peamiselt avaliku teenusena haiglavälist arsti- ja õendusabi pakkuv tervishoiuettevõtete grupp, mis põhikohaga tegutseb Tallinnas ja Harjumaal. Medicumi Tartu meeskonnas on töötervishoiu- , hamba-, silma- ja nahaarstid, psühhiaatrid, reumatoloog, günekoloog, neuroloog, kardioloog, kirurg, radioloog, füsioterapeut ja samuti perearstid.

Unimedi Ühendatud Kliinikute juhatuse esimehe Erki Möldri sõnul jätkub Medicumi Tartu patsientide teenindamine samadel tingimustel, kiireid muutusi ei too omanikuvahetus kaasa ka kliiniku töötajate igapäevaelus. “BaltCap on tervishoiuvaldkonnas kogenud investor ja nende toel on kindlasti plaanis Tartus tegevust kasvatada, leida koostöökohti Qvalitase ja Medicumi ning Unimedi vahel ja panustada ka uute tegevusvaldkondade arengusse, “ lisas Mölder.

Qvalitase juhi Tõnu Velti sõnul on uudis Qvalitase klientidele positiivne ja lubab Konkurentsiameti positiivse otsuse korral lisaks töötervishoiule pakkuda Tartus ka muud eriarstiabi. “Medicumi töötervishoiuala  kogemused ja teadmised võimaldavad meil üheskoos valdkonda arendada ja kvaliteeti tõsta,“ selgitas Velt.

Medicumi nõukogu esimehe Jaanus Voolu sõnul on Unimedi, Qvalitase ja Medicumi Tartu spetsialistide meeskondade ja juhtimispraktikate ühendamises tugev sünergia. “Arvestades ka Medicumi katuse all töötavaid perearste ja –õdesid, loob muutus Lõuna-Eesti patsiendi jaoks parima ja Eesti tänase tervishoiukorralduse vundamendiks oleva kaasaegse multidistsiplinaarse tervisekeskuse,” rääkis Vool.


Qvalitas osales rahvusvahelisel konverentsil "Töötervishoid 21.sajandil"

Avaldatud: 18.11.2016

Qvalitas osales Tööinspektsiooni poolt korraldatud rahvusvahelisel konverentsil „Töötervishoid 21. sajandil“, kus räägiti töötervishoiu perspektiividest, uutest terviseriskidest uuenenud töökeskkonnas ning hetkeseisu üle Eesti ettevõtetes debateerisid koos meie peaarst Toomas Põlluga Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige dr Viktor Vassiljev, AS Wendre juhatuse esimees Vahur Roosaar ning Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson.

 


Maailma Diabeedipäev! Enneta nägemise kaotust

Avaldatud: 14.11.2016

14. november on rahvusvaheline DIABEEDIPÄEV ning sellel aastal pannakse rõhku diabeedi tüsistustele- eelkõige diabeetilisele retinopaatiale. Diabeetiline retinopaatia on silmapõhjas asuva võrkkesta väikeste veresoonte kahjustus, mida põhjustab pidevalt kõrgenenud veresuhkru tasemed ning selle tulemusena tekib püsiv nägemiskahjustus. Haigus on Eestis 30-65- aastaste hulgas üks peamine pimedaks jäämise põhjus.

Qvalitase diabeedispetsialisti Maarja Randväli sõnul pole haigust võimalik välja ravida, kuid õigeaegse avastamise korral saab teda ravida, ennetamaks nägemise kaotust. Tähtis on diabeedinõuete järgimine, mis aeglustab tüsistuste teket ning iga aasta vähemalt korra silmakontrollis käimine. Diabeetiline retinopaatia on üks peamistest põhjusteks pimedaks jäämiseks täiskasvanute diabeetikute seas, mida tegelikult saaks väga lihtsalt ennetada.
2015. aastal oli diabeedi levimus Eestis 6,0%, mis on hinnanguliselt 59 100 inimest. IDF hinnangul oli 770 surma põhjus Eestis seotud diabeediga.

 


Marathon100 käis meie Treeni Targalt paketti testimas

Avaldatud: 07.11.2016

Nii nagu iga harrastussportlane, kes peaks vähemalt korra aastas oma tervist kontrollima, käis Janek Marathon100 ’st meie Treeni Targalt paketti proovimas ja kirjutas oma kogemusest lähemalt.

 

Kas sa tead, milline on sinu kreatiini kinaasi näit? Või eosinofiilide arv veres?  Ei tea? Ja tõenäoliselt ei tahagi teada . . .  Ent sa ju tahad teada seda, kas saad toidust piisavalt energiat spordiga tegelemiseks või mis võib olla põhjuseks, et sa pikematel jooksuotstel kiiremini ära väsid?

Qvalitas Arstikeskuse uus Treeni Targalt pakett nendele viimastele küsimustele aga vastuse just annabki.  Lisaks kõigele muule. Nimetatud Treeni Targalt pakett on välja töötatud spetsiaalselt vastupidavusalade sportlastele mõeldes ning selle valmimisse on panustanud üle 120 sportlase, sealhulgas jooksjad, jalgratturid, suusatajad, sõudjad.  Sportlaste kaasabil valiti välja ka Treeni Targalt paketis käsitletavad teemad.

Nimetatud paketi oluliseks osaks on vereanalüüs, kuid mõnevõrra ootamatu on see, et mitmete keeruliste meditsiiniliste terminite ja numbrite asemel räägitakse sinuga keeles, mis on lihtne ja arusaadav. 

Kas saad toidust piisavalt energiat?

Jah, vereanalüüsid näitavad, et saad toidust piisavalt energiat ning sinu keha pole näljas – sedasi väitis minu e-posti laekunud raport.

Kas sul on probleeme vastupidavusega?

Ei, vereanalüüsid näitavad, et sinu keha rauavaru ja hemoglobiini tase on normis.

Kas sinu keha saab piisavalt puhkust?

Jah, vereanalüüsid näitavad, et treenid targalt!

Lihtsad küsimused, millele on antud lihtsad vastused.

Siinkohal on tähtis lisada, et Qvalitase Treeni Targalt paketi väljatöötamisel on arstidest ja meditsiinipersonalist märksa olulisem harrastussportlaste ja meditsiiniharidust mitte omavate inimeste panus.  Sellest tulenevalt on ka sinu e-posti laekuv raport arusaadav ilma täiendava guugeldamiseta.

Ent alustagem algusest.

Iga aktiivsemalt tegutsev harrastussportlane võiks oma tervist vähemalt korra aastas kontrollida.  Seda on hea teha sügistalvisel perioodil, mil võistluskoormus väiksem on.  Vereanalüüs sobib universaalseks tervisekontrolliks väga hästi, kuna sinu õiged ja valed tegevused avalduvad varem või hiljem veres. 

Qvalitase Treeni Targalt paketi oluliseks osaks on spetsiaalselt vastupidavusalade sportlastele suunatud vereanalüüside kompleks, kuid esimese tegevusena palutakse sul täita lihtne veebiankeet – nimi, vanus, pikkus, kaal, treeningmaht ja selle iseloom. 

Ankeedi täitmise järel seadki sammud  Qvalitase ükskõik millisesse Arstikeskusesse üle Eesti ja lased verd võtta.  Seda tegevust veebi teel veel teha ei saa. 

Kuivõrd enne vereanalüüsi ei tohi vähemalt 8 tundi süüa, siis on seda hea teha hommikul.  Ise astusin Qvalitasest läbi kell kaheksa hommikul ning ca veerand tunniga oligi kogu protseduur selja taga. 

Päev hiljem laekus Treeni Targalt spordiraport minu e-postile.  Raport ise oli pikk – tervelt 12 lehekülge – kuid lihtsasti arusaadav ning kergelt loetav.  Vereanalüüsi teemad olid lihtsate küsimustega (nt. Kas sul on probleeme vastupidavusega) liigendatud ning vastused olid värvikoodidega markeeritud.  Rohelised täpikesed nende küsimuste taga, kus kõik OK ning punased täpikesed nende taga, kus midagi korrast ära oli.

Mind huvitavatele vastustele  järgnesid lihtsad soovitused.  Näiteks, selle asemel, et hakata otsima, mida ma pean sööma, et vere rauasisaldust tõsta, oli raportis selgelt öeldud – head raua allikad on molluskid, maks, munakollased, pähklid ja punane liha.  Ahah! Selge!

Spordiraportis olid toodud ka lihtsad soovitused toitumise osas ning konkreetselt minu ankeedis antud vastustest lähtuv energiavajadus, millest toosama toitumine niisiis lähtuma peab. 

Kõige viimasel lehel oli toodud see, mis vereanalüüsi tehes tavaliselt esimesel lehel on  ehk siis analüüside tulemused. Erütrotsüüdid, hemoglobiin, ferritiin, Vitamiin D, magneesium ja enam kui 30 muud näitu. 

Treeni Targalt terviseuuringut regulaarselt tehes prinditakse aruandes kõik analüüsitulemused ära ka kenade graafikute näol ehk sul ei ole vajadust eelmiste analüüside tulemusi sahtlist või arvutikaustadest otsima hakata.

 

Allikas Marathon100


Iga kolmas rinnavähi juhtum on põhjustatud ebatervislikust elustiilist

Avaldatud: 17.10.2016

15.10 toimus Euroopa Rinnavähi Ühenduse (EUROOPA DONNA) eestvedamisel üleeuroopaline Rinna Tervise Päev, millega soovitakse tütarlastele ja naistele meelde tuletada tervislike eluviiside tähtsust rinnavähi ennetamise seisukohast ning rinnavähi varajase avastamise võimalusi.

Rinnavähk ehk rinnanäärme kasvaja on sagedasim Eesti naistel esinev vähivorm. Eesti Vähiregistri andmetel diagnoositakse igal aastal enam kui 700 uut rinnavähi juhtu, kuid kahjuks ligi 25% naistest on haigus juba avastamise hetkel kaugelearenenud.

Rinnavähk on ca 5–10% juhtudest pärilik ja ca 90–95% juhtudest sporaadiline ehk tekib naise eluajal erinevate riskifaktorite toime tulemusena. IRAC (International Agency for Research on Cancer) hinnangul on 25-33% rinnavähi juhtudest põhjustatud liigsest kehakaalust ja mitteaktiivsest eluviisist. Viimased uuringud näitavad, et ülekaalu vältides väheneb menopausi- järgne rinnavähi tekke risk. Väga oluline on täiskasvanueas säilitada kehamassiindeksit (BMI) vahemikus 18,5 – 24,9.

„Tervislike eluviiside järgimine on küll väga oluline ja aitab vähendada rinnavähi tekke riski, aga paraku ei saa tervislikud eluviisid garanteerida, et naine rinnavähki üldse ei haigestu, kuid vähemalt on ta ise teinud kõik, et seda ei juhtuks. Lisaks eluviiside jälgimisele tuleks naistel kindlasti osaleda rinnavähi sõeluuringutes ning hoida silma peal võimalikel haigussümptomitel. Nõnda on võimalik rinnavähki varakult avastada ja ka selle ravi kulgeb edukamalt,“ kommenteeris Qvalitas Arstikeskuse naistearst Anu Vatter

Uuringud Euroopas näitavad, et 50-69-aastastel naistel, kes osalevad mammograafia sõeluuringutes, väheneb rinnavähki suremuse risk umbes 35 %. EL-i 27-s liikmesriigis tekib rinnavähk ühel naisel 10-st enne 80-ndat eluaastat. Paljude riikide ja regioonide vahel on suured erinevused nii kõrgekvaliteedilises rahvastikupõhises sõeluuringus osalemises, kui ka tõhusa ravi ja hilisema jälgimise osas. Naise ellujäämise võimalus võib suurel määral sõltuda sellest, kus riigis ta elab.

Selleks, et tõsta naiste terviseteadlikkust ja teadvustada rinnavähi varajase avastamise olulisusest, on Eesti Vähiliidu ja Roche Eesti OÜ koostööna valminud nutiseadmetele (telefonid, tahvelarvutid jms) mõeldud rindade kontrolli rakendus BreastTest App

Rakendus on abiks regulaarseks rindade enesevaatluse läbiviimiseks, ning see võimaldab:

 • meeldetuletust igakuiseks kontrolliks
 • rindade kontrolli põhjalike juhiste abil 
 • leitud muutuste salvestamist

Äpp on tasuta ja saadaval  eesti keeles ja allalaetav veebilehelt www.kasvaja.net

Vajadusel tule konsulteeri Qvalitase mammoloogi, günekoloogi või perearstiga


Toitumis-ja diabeedinõustaja Maarja Randväli oktoobrist meie Ülemiste keskuses

Avaldatud: 27.09.2016

Meie toitumis- ja diabeedinõustaja Maarja Randväli võtab alates oktoobrist vastu Qvalitase Ülemiste keskuses. Lisandunud on ka pealelõunased ajad.

Millise murega Maarja poole pöörduda?

Kui Teil on probleeme kaaluga või tervisemure (nt.diabeet, laktoositalumatus, südame-ja veresoonkonna haigused, neeruhaigused, podagra vm), siis nõustaja toetab Teie ravi, analüüsib toitumist ja koostab personaalse menüü vastavalt Teie terviseseisundile.

Loe lähemalt toitumis-ja diabeedinõustamisest ning registreeri vastuvõtule

Maarja Randväli räägib endast ja toitumisravi protsessist lähemalt.

Olen õppinud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis üldõendust ning lisaks kliinilist õendust diabeedi valdkonnas. Lisaks on mul magister Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumises tervishoiuvaldkonnas (tervishoiu juhtimine). Eelnevatel aastatel olen ennast täiendanud nii Eestis kui ka välismaal. Olen pikalt töötanud Tartu lastekliinikus, kus suure osa ajast tegelesin diabeedihaigetega. Lisaks olen töötanud Valga haiglas toitumis-ja diabeedinõustajana ning Tervise Arengu Instituudis diabeedialase nõustajana/koolitajana haridusasutustes. 

Kuna läksin oma valdkonnas päris süvitsi, siis koos oma kaaskolleegiga asutasime MTÜ Diabeedispetsialistid, mille juhatuses olen. Tegemist on kutseorganisatsiooniga, mis koondab kokku selle valdkonna spetsialistid, arendamaks seda valdkonda erinevates aspektides.

Mulle väga meeldib minu töö. Mulle meeldib inimestega suhelda ning neid aidata toitumise valdkonnas, sealhulgas toimetulekuga krooniliste haiguste korral. Leian, et korralik toitumisnõustamine eeldab individuaalset konsultatsiooni ning peab olema sisutihe olenevalt elueast, geneetilisest omapärast, perekonna toitumistavadest ja veel paljust muust. Samuti ka krooniliste haiguste korral on väga oluline järjepidev nõustamine ja koolitamine, ja mitte ainult patsiendile endale vaid ka nende lähedastele. Järjepidev toetamine ja individuaalne teaduspõhine lähenemine on üheks märksõnaks toitumisravi protsessis saavutamaks positiivset tulemust. Vabal ajal tegelen spordiga ning osalen rahvaspordi üritustel. Loen ka palju erialast kirjandust.

Kohtumiseni Qvalitase Ülemiste keskuses.


Qvalitasega on liitunud füsioterapeut Martin Argus

Avaldatud: 26.09.2016

Meil on hea meel teatada, et Qvalitase meeskonnaga on liitunud füsioterapeut Martin Argus, kelle vastuvõtud toimuvad alates oktoobrist meie Ülemiste keskuses.

Martini juurde tasub kindlasti tulla, kui teil on järgmised terviseprobleemid:

 • Seljavalud
 • Kaela- ja peavalud
 • Spordivigastused
 • Ülekoormusest tingitud valud
 • Lihaspinged
 • Rühihäired
 • Traumad
 • Valud liigestes
 • Operatsioonijärgne taastumine (liigesliikuvuse ja lihasjõu taastamine)

Loe lähemalt füsioteraapiast ning registreeri vastuvõtule

Martin Argus räägib endast ka lähemalt!

Füsioteraapiaga tegin algust 2009. aastal astudes õppima Tartu Ülikooli. Nüüdseks olen lõpetanud magistriõppe füsioteraapia erialal ning töötanud erinevates füsioteraapia valdkondades, tegeledes nii laste, täiskasvanute, harrastus- ja tippsportlastega kui ka professionaalsete muusikutega.

Olen spetsialiseerunud luu- ja lihaskonna vaevustele.

Töös lähtun sellest, et kõige tähtsam on leida valu põhjus ja ennekõike sellega ka tegeleda. Samuti leian, et mitmekülgne ravi sisaldab peale põhjusega tegelemise,  ka võtteid, mis aitavad kiirendada valust vabanemist ja taastumist. 

Erinevaid vigastusi ja ülekoormusest tulenevaid probleeme aitab mul paremini mõista ka isiklik pikk kogemus harrastuskorvpallurina ja klaverimängijana. Oma ameti puhul pean oluliseks head suhtlemist, meeskonnatööd kolleegidega ja pidevat enesetäiendamist.

Ootan teid kõiki Qvalitase Ülemiste keskusesse.


Alusta sügist väikeste muudatustega – hooli oma tervisest!

Avaldatud: 09.09.2016

Iga väike muudatus annab Sulle uut energiat ja viib Su sammukese lähemale uue alguse tegemisele.

Tervis on meile kõige tähtsam.  Tervisest hoolimine on seega sügisese uue alguse kõige esimene ja tähtsaim samm.

 

Kuidas tervist parandada?

 

 • Pööra oma tervisele tähelepanu ja tule tervisekontrolli

 • Korrapärane füüsiline aktiivsus ja tervislik toitumine on kõige olulisemad asjad, mida saad ise oma tervise heaks ära teha, hoides ära ebameeldivaid haigusi, nagu stress, krooniline väsimus, sagedased külmetushaigused jpm.

 

Vali just Sinu vajadustele sobiv tervisepakett või teenus!

 

Terve Mina pakett Pärnu Hedon Spas on ideaalne võimalus lõõgastuda, saada ülevaade oma tervisest ning võtta kaasa peamised nõuanded treeningute ning toitumise kohta.

Kui Sul on probleeme ülekaaluga või juba diagnoositud terviseprobleem (nt. diabeet, laktoositalumatus vm.) siis pöördu meie toitumisnõustaja poole, kes koostab individuaalse toitumise menüü, et toetada Sinu raviprotsessi või tervislikku kaalulangetust.

Tervikliku ülevaate oma tervisest annab Sulle väga põhjalik Terviseaudit, mille raames hinnatakse erinevate elundkondade tööd ning pööratakse suurt rõhku enam esinevate haiguste varajasele avastamisele. Nagu  näiteks südame – veresoonkonna haigused ning sagedamini esinevad pahaloomulised kasvajad.

Aktiivsetele inimestele ja sportlastele sobivad ideaalselt Tervisesportlase pakett, mis selgitab kas valitud spordiala ja koormus on Sulle sobiv ning Treeni Targalt pakett annab spetsiaalsete analüüside põhjal koostatud raporti, aidates treeningprotsesse planeerida.


Alates augustist võtab vastu Qvalitases toitumis- ja diabeedispetsialist Maarja Randväli

Avaldatud: 20.07.2016

Toitumis-ja diabeedispetsialist Maarja Randväli nõustab kõiki toitumisõpetust vajavaid lapsi ja täiskasvanuid, samuti viib ta läbi diabeedihaigete nõustamist.

Toitumisnõustamine on toetav raviprotsessi osa, kus antakse inimesele individuaalseid soovitusi parimaks tulemuseks. Nõustaja aitab analüüsida teie toitumist ning vastavalt terviseseisundile saab koostada toitumise menüüd.

Loe lähemalt teenuse kohta SIIN ning registreeri vastuvõtule läbi meie veebiregistratuuri.


BaltCap investeerib Qvalitasse

Avaldatud: 30.05.2016

Baltikumi era- ja riskikapitalifirma BaltCap omandab osaluse Eesti juhtivas töötervishoiuettevõttes Qvalitas Arstikeskus AS (“Qvalitas”).

 

BaltCap Private Equity Fund II (BPEF II) omandab läbi talle kuuluva valdusfirma 72% osaluse Qvalitases. Ülejäänud 28% kuulub ettevõtte juhtkonnale. Valdusfirma investoriks on lisaks fondile Unimed Grupi juhatuse esimees Erki Mölder.

Qvalitas on 1996. aastal loodud ettevõte, mis pakub töötervishoiu, üld- ja eriarstiabi teenuseid Eesti suuremates linnades ning mobiilset teenust tervisebussiga. Ettevõte on peamiselt tuntud kvaliteetse töötervishoiuteenuse pakkujana. Qvalitase klientideks on paljud  Eesti suurettevõtted. Eelmisel aastal teostas Qvalitas enam kui 60 000 erinevat tervisekontrolli. Uue omaniku huvi on toetada ettevõtte senist strateegiat ja panustada  ka uute tegevusvaldkondade arengusse.


Qvalitas tähistas oma 20.juubelit

Avaldatud: 25.05.2016

Eesti suurima eraarstikeskusena tähistasime oma 20. juubelit, koos juubeliga avasime Ülemiste Citys ka oma uue arstikeskuse, mis on Qvalitasel juba kuues keskus üle Eesti. Uues keskuses pakutakse nii töötervishoiu kui ka üldarsti teenuseid ning lähiajal on lisandumas ka taasturavi ja eriarstid.

Ettevõtte tegevjuhi Tõnu Velt sõnul on Eestis palju ettevõtteid, kes täidavad seadust ja tahavad oma töötajatele parimat pakkuda. „Tihti on töötervishoiukontroll mõne inimese ainus terviskontroll ja on palju juhtumeid, kus töötervishoiukontroll on aidanud kiiresti jõuda jälile väga rasketele haigustele. Julgen öelda, et järjest kasvab juhtide arv, kes on aru saanud töötervishoiu kasuteguritest ning kes väärtustavad oma töötajate tervist ja peavad seda elementaarseks osaks töökeskkonnast,“ kommenteeris Velt.


Meie peaarst dr Toomas Põld käis Terevisioonis rääkimas töötervishoiust ja erinevate töökohtadega seotud terviseriskidest

Avaldatud: 02.05.2016

28. aprillil tähistati ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva. Aprillis sai alguse ka Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuuri kampaania «Tervislikud töökohad sõltumata east». Kaheaastase üleeuroopalise kampaania eesmärk on edendada jätkusuutlikku töötamist ja tervena vananemist tööelu algusest saadik. Eestis tõstetakse kampaania ajal esile tervisekontrolli tähtsust tööelus.


Tallinna Maratoniks valmistuvad sportlased testisid tervist Qvalitases

Avaldatud: 15.04.2016

Ka sellel aastal läbisid SEB Maratoni projekti raames 6 sportlast tervisekontrolli Qvalitases. Seekord tegime seda meie Pärnu keskuses koos Hedon Spa'ga, kus sportlased said ühendada lõõgastava puhkuse tervisekontrolliga. Kuidas neil läks koormustest ja kas nad võivad treeningutega jätkata loe edasi

SIIT

Puugihooaeg on taas alanud!

Avaldatud: 14.04.2016

Kolme esimese kuuga on terviseameti andmetel puukborrelioosi nakatunud juba rohkem kui 90 inimest. Eelnevatel aastatel registreeriti esimesed entsefaliidijuhud mais.

Vaktsineerida oleks soovitatav alates aprillis

Täielik vaktsineerimine koosneb kolmest süstist - kaks esimest tehakse 1–3-kuulise vaheajaga, kolmas kuni aasta hiljem. Iga kolme aasta tagant on aga taas vaja teha üks kordussüst. Puukborrelioosi vastu aga vaktsiini pole.


Everyday is Valentine's Day

Avaldatud: 10.02.2016

Eilse ülemaailmse esmaabi päeva fookuseks oli oskusliku esmaabi andmine ja samuti esmaabi olulisus töökohtadel. Paraku on eestlaste esmaabi andmise oskus üsna kehv ja kiirabi peab tihti tõdema fakti, et kannatanu seisund on inimeste tegevusetuse tulemusena lootusetu ning abi andmisega on hiljaks jäädud.


Vaktsineerides ennast kaitseme teisi

Avaldatud: 25.01.2016

Igal aastal vahetult enne või siis gripihooaja saabumisel tõstatatakse küsimus, kas gripi vastu peaks vaktsineerima või oleks õigem see tegemata jätta. Qvalitas Arstikeskuse peaarst dr Toomas Põld arvab, et kaitsesüst tuleks igal juhul teha.

Arsti sõnul tuleks alati mõelda, et vaktsineerides ennast, kaitseme teisi. „See tähendab, et sa ei vii haigust oma rasedale naisele või kroonilist haigust põdevale lapsele või vanaemale, kelle grippi nakatumine võib kulgeda väga raskelt ja millel võivad olla kurvad tagajärjed,“ selgitas arst.

Selleks, et ei kujuneks epideemiat, peaks kogu elanikkonnas igast 10-st inimesest vähemalt 6 olema vaktsineeritud. Näiteks võib tuua, et eelmisel aastal vaktsineeris ennast Eestis 17 382 inimest, mis teeb alla 2% elanikkonnast. Terviseameti andmete järgi nakatus eelmisel aastal grippi 50 000-60 000 inimest, kellest suri 21 inimest.

Loe täpsemalt

SIIT