Toomas Põld PhD

Töötervishoiuarst
EST ENG FIN RUS

Qvalitas Arstikeskuse peaarst, töötervishoiuarst Tallinna esinduses (Jalgpalli 1)

Dr Põld on Qvalitases tegutsenud aastast 2004 ning on ühtlasi Eesti Töötervishoiuarstide Seltsi (ETTAS) juhatuse liige.

Dr Põld tegutseb arstitöö kõrval bioelektromagnetismi õppejõuna Tallinna Tehnikaülikoolis. Lisaks on ta arstiteaduskonna täiendkoolituse meremeditsiini täiendõppe kuraator.

Varasemalt on dr Põld töötanud Tallinna Kiirabis, olnud laevaarst Tallinkis ning 20 aastat õppejõud Tallinna Ülikoolis. Arstitöö kõrval on dr Põld korraldanud ja olnud lektoriks Balti lennundusarstide täiendkoolitusel.

Töötervishoid, lennundus, mere- ja reisimeditsiin

Dr Toomas Põld on Qvalitases seotud töötervishoiu protsesside arendamisega, aga ka lennundusmeditsiini-, merenduse- ja reisimeditsiinialaste vastuvõttudega.

Dr Põld ja dr Heli Ilomets-Vasar on ainsad Eestis tegutsevad lennundusarstid (AE – Aeromedical Examiners).

Lennundus ja merendus on seotud erinevate kontinentidega, mistõttu on dr Põld tundnud huvi ning pidanud oluliseks end regulaarselt koolitada just reisimeditsiini valdkonnas.

Doktoritöö depressiooni varajaseks avastamiseks töötervishoius

17. detsembril 2021 kaitses dr Põld enda doktoritöö Tallinna Tehnikaülikoolis teemal “Elektroentsefalograafilisel signaalil põhinevate indikaatorite kasutamine depressiooni sümptomite varaseks avastamiseks töötervishoius”.

Tema doktoritöö tõstatas esmakordselt probleemi EEG kasutamisest töötervishoius töötajate vaimse pinge ja depressiooni varaseks avastamiseks.

Doktoritöö peamine eesmärk oli demonstreerida EEG-põhiste mõõdikute potentsiaali tuvastada depressioonile viitavaid tunnuseid usaldusväärselt ja varem, kui seni kasutatud meetodite puhul.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.