Avaleht > COVID-19 vaktsineerimine > VAXZEVRIA koroonavaktsiin (varasemalt AstraZeneca)

VAXZEVRIA koroonavaktsiin (varasemalt AstraZeneca)

VAXZEVRIA koroonavaktsiini kasutatakse SARS-CoV-2 viiruse põhjustatud COVID-19 haiguse ennetamiseks. Kliiniliste uuringute andmete põhjal on VAXZEVRIA efektiivsus sümptomaatiliste haigusjuhtude ennetamisel 60% ning hoiab ära sümptomaatilised haigusjuhud vähemalt kuuel juhul kümnest. Raskete COVID-19 haigusjuhtude ennetamise efektiivsus on antud vaktsiinil ligi 100%.

AstraZeneca koroonavaktsiinil, mis senini kandis nime COVID-19 Vaccine AstraZeneca, on nüüd uus nimi VAXZEVRIA. Uue nimega leiab vaktsiini ka ravimiregistrist.  Trükitud infolehtedes võib veel mõnda aga olla kasutusel vana nimi.

Vastavalt riikliku immunoprofülaktika komisjoni esialgsele otsusele manustati vaktsiini esmalt 18-aastastele ja vanematele täiskasvanutele. 07.04.21 jõudis Qvalitas Arstikeskusse immunoprofülaktika komisjoni uus otsus, peale mida ei ole lubatud VAXZEVRIA (varasemalt AstraZeneca) vaktsiini 1. doosi manustamisega alustada alla 60-aastaste seas.

Teile ei tohi vaktsiini manustada kui olete toimeaine või selle vaktsiini mis tahes teiste koostisosade suhtes allergiline.

Eestis on COVID-19 vastane vaktsineerimine võimalik kõigil, kes on vähemalt 12-aastased. Vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust.

Rohkem infot Ravimiameti kodulehel ja vaktsineeri.ee keskkonnas.

Kõrvaltoimete tekkimisel palume teavitada Ravimiametit või Qvalitas Arstikeskust läbi tagasiside vormi kodulehel www.qvalitas.ee  

Meie jaoks on oluline, et kliendid saaksid kvaliteetset ja professionaalset teenust, mille tagavad meie aastatepikkune kogemus, kõrgelt kvalifitseeritud töötajad, kaasaegsed meditsiinitehnoloogiad ja head suhted koostööpartneritega

Loe edasi
Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.