Avaleht > COVID-19 vaktsineerimine > COVID-19 Vaccine SPIKEVAX (varasemalt Moderna) koroonavaktsiin

COVID-19 Vaccine SPIKEVAX (varasemalt Moderna) koroonavaktsiin

Covid-19 Vaccine Moderna kannab nüüd nime SPIKEVAX (Ravimiamet, 28.06.21).

COVID-19 Vaccine SPIKEVAX (varasemalt Moderna) on koroonaviiruse poolt põhjustatud haiguse (COVID-19) vältimiseks mõeldud vaktsiin 12-aastastel ja vanematel inimestel. COVID-19 Vaccine SPIKEVAX sisaldab molekuli, mida nimetatakse mRNA-ks ja mis sisaldab juhiseid COVID-19 haigust põhjustava SARS-CoV-2 viiruse valgu tootmiseks. COVID-19 Vaccine Moderna ei sisalda viirust ennast ja ei ole võimeline COVID-19 haigust tekitama.

Isikud ei pruugi saavutada täielikku kaitset enne, kui teisest annusest on möödunud 14 päeva. Sarnaselt kõigile vaktsiinidele ei pruugi vaktsineerimine COVID-19 Vaccine SPIKEVAXga anda kaitset kõigile vaktsiini saajatele. Teile ei tohi vaktsiini manustada kui olete toimeaine või selle vaktsiini mis tahes teiste koostisosade suhtes allergiline.

Eestis on COVID-19 vastane vaktsineerimine võimalik kõigil, kes on vähemalt 12-aastased. Vaktsineerimine on 2021. aastal tasuta kõigile Eestis elavatele inimestele ja ka neile, kellel pole tervisekindlustust.
Rohkem infot Ravimiameti kodulehel ja vaktsineeri.ee keskkonnas.

Kõrvaltoimete tekkimisel palume teavitada Ravimiametit või Qvalitas Arstikeskust läbi tagasiside vormi kodulehel www.qvalitas.ee  

Meie jaoks on oluline, et kliendid saaksid kvaliteetset ja professionaalset teenust, mille tagavad meie aastatepikkune kogemus, kõrgelt kvalifitseeritud töötajad, kaasaegsed meditsiinitehnoloogiad ja head suhted koostööpartneritega

Loe edasi
Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.