Hinnapakkumise saamiseks täitke tellimusvorm vastava teenuse juures
Teiega võtab ühendust personaalne kliendihaldur
Töötajate tervisekontroll
Töötajate tervisekontroll
Qvalitas pakub teie töötajatele erinevates mahtudes tervisekontrolle, võttes arvesse ohutegureid, millega töötajad kokku puutuvad, ning seadustest (töötervishoiu ja tööohutuse seadus; töötajate tervisekontrolli kord) tulenevad ettekirjutused.
Kõige mahukamas terviseauditis pööratakse suurt rõhku enamesinevate haiguste, nagu näiteks südame-veresoonkonnahaigused ning sagedamini esinevad pahaloomulised kasvajad, varajasele avastamisele.
Qvalitas teostab tervisekontrolle üle Eesti. Meie keskused asuvad Eesti suuremates piirkondades ning meie tervisebussid võimaldavad töötervishoiuteenuseid osutada ka nendes piirkondades, mille vahetus läheduses meie tervisekeskust ei asu.
Qvalitases on võimalik tööandjal tervisekontrolle mugavalt hallata iseteeninduskeskkonnas. Töötajatel palume enne tervisekontrolli täita iseteeninduses tervisedeklaratsioon ja vaimse tervise küsimustik.
Kiirelt leitav:
Töökeskkonna teenused
Töökeskkonna teenused
Töötajate tervislik seisund võib oluliselt mõjutada nende töövõimet ja ettevõtluse kasumit. Meie töökeskkonnainsenerid aitavad hinnata ja analüüsida ettevõtte töökeskkonna võimalikku mõju töötajate tervisele ja soovitada tervisekahjustuste ennetamiseks sobivaid lahendusi. Sellega kaasneb nõustamine õigusnõuete osas ning koostöö vajalike toimingute sooritamiseks ja dokumentatsiooni koostamiseks.
Töökeskkonna audit
Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning määruste nõuete täitmine tagab kindlustunde, et olulisemad töötaja tervist mõjutada võivad asjaolud on kontrolli all.
Teame olulisemaid nõudeid ja oskame hinnata, kas ettevõttes on need piisavalt täidetud. Anname asjakohaseid ja mõistlikke soovitusi täiendavateks tegevusteks.
Töökeskkonna riskianalüüs ja ohutegurite mõõtmine
Töökeskkonna riskianalüüs toimub koostöös teie ettevõtte spetsialistide ja töötajatega, võttes arvesse teie ettevõtte kogemusi, vajadusi ja võimalusi.
Riskianalüüsi käigus analüüsitakse olemasolevaid ennetusmeetmeid ja nende kasutamist, mille tulemusena sõnastatakse töökeskkonna ohutegurid, ning hinnatakse nende terviseriski suurust.
Vastavalt vajadusele saame olukorra objektiivsemaks hindamiseks kasutada mõõtmisi, kuna meie mõõtelaboril on EAK akrediteering olulisemates mõõtevaldkondades (akrediteerimistunnistus L088):
- valgustustihedus ja selle ühtlus;
- sisekliima (õhu temperatuur ja suhteline niiskus);
- müratase A- ja C-skaalas ning müra sagedusanalüüs (sh päevase kokkupuutetaseme arvutamine);
- tolmusisaldus õhus;
- kohtvibratsioonikiirendus (käsitööriistade kasutamisel).
Lisaks sellele saame akrediteeringuta mõõta õhu liikumiskiirust, üldvibratsioonikiirendust, madalsageduslike elektromagnetväljade (20 Hz… 2000 Hz) tugevust ning magnetvoo tihedust ja õhu CO2-sisaldust.
Vajadusel saame kasutada koostööd teiste akrediteeritud mõõtelaboritega kõigis Eestis olemasolevates mõõtevaldkondades, et rahuldada teie kõige mitmekesisemad mõõtevajadused.
Töökeskkonna riskianalüüsi lõpptulemusena nõustame teid võimalike ennetusabinõude planeerimisel.
Töökeskkonna ergonoomika
Ergonoomika põhimõtete realiseerimine aitab lisaks tervise parenemisele ja töövõime kasvule muuta töö tõhusamaks ning töötajatele mugavamaks. Terved, võimekad ja rahulolevad töötajad aitavad saavutada parimaid tulemusi.
Omame kogemust töökohtade ja tööviiside ergonoomilisuse hindamiseks ning ergonoomilise töötamise juhendite koostamiseks.
Anname soovitusi töökohtade ergonoomiliseks kujundamiseks, kasutamiseks ja vajadusel ümberkujundamiseks.
Tervisetõendid
Tervisetõendid
Pakume Teile laia valikut tervisekontrolle, mille läbimisega väljastame teile tervisetõendi näiteks autojuhilubade saamiseks, tööle ja õppima asumiseks või töö jätkamiseks.
Vastavalt nakkushaiguste ja ennetamise tõrje seadusele rahastab tööandja töötaja korrapärast tervisekontrolli neil tegevusaladel, kus töö iseärasused võivad soodustada nakkushaiguste levikut , näiteks toitu ja joogivett käitlevad töötajad.
E-tervisetõend
- E-tervisetõend on digitaalne tervisetõend.
- Alates 1.04.2015 väljastatakse vaid digitaalseid tervisetõendeid.
- Hetkel on võimalik taotleda digitaalset tervisetõendit AINULT juhilubade taotlemiseks või vahetamiseks.
Tervisetõendi väljastamise protsess
I samm: sisene patsiendiportaali
Tervisetõendi taotlemiseks on vajalik siseneda ID-kaardi või mobiil-IDga riiklikusse patsiendiportaali, mis asub aadressil www.digilugu.ee.
II samm: alusta tõendi taotlemist
Määrates tõendi kasutusalad:
- I gruppi kuuluvad A-, AM-, B- ja BE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõidukite, välja arvatud B-kategooria takso ning A- ja B-kategooria alarmsõidukite juhid, ning T-kategooria traktori ja liikurmasina juhid;
- II gruppi kuuluvad C-, CE-, D- ja DE-kategooria ning nende alamkategooriate mootorsõidukite, B-kategooria takso ning A-, B- ja C-kategooria alarmsõidukite juhid ning juhtimisõiguse taotlejate ja mootorsõidukijuhtide õpetajad.
III samm: täida tervisedeklaratsioon
Tervisedeklaratsioon on digitaalne dokument, mis sisaldab:
- taotleja enda poolt tervisliku seisundi kohta sisestatud infot
- tervise infosüsteemis taotleja kohta olemasolevat terviseinfot.
- Loe lisaks: Tervisedeklaratsiooni täitmine (EST, ENG, RUS)
IV samm: kinnita ning allkirjasta
Tervisedeklaratsioon tuleb digiallkirjastada
- Tervisedeklaratsiooni allkirjastamiseks on vajalik teada kas ID-kaardi või mobiili-ID PIN2-te.
- Selle tulemusena tekib eeltäidetud ehk taotlemisel tervisetõend, mida näeb arst, kelle juurde taotleja läheb teostama vajalikku tervisekontrolli ning saama tervisetõendile otsust.
Tervisedeklaratsioon
- Digiallkirjastatud tervisedeklaratsioon (edaspidi TD) kehtib 30 päeva.
- Paberkandjal täidetud TD kehtib ainult ühe arstivisiidi ja taotleja peab järgmisel korral täitma TD uuesti.
- Taotleja saab oma viimati sisestatud andmeid muuta või täiendada. Alati kehtib ainult üks, st viimane digiallkirjastatud TD.
- TD-d saab täita kas eesti, vene või inglise keeles
Vaata ka
Vaimne tervis
Vaimne tervis
Qvalitas võttis Eestis esimesena töötajate tervisekontrollide käigus kasutusele COPSOQ (Copenhagen Psychosocial Questionnaire) nime kandva küsimustiku.
Tegemist on Maailma Terviseorganisatsiooni ja Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni esile tõstetud ning Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu agentuuri poolt parimaks tavaks tunnistatud meetodiga töötajate vaimse tervisega seotud terviseriskide avastamiseks ja parandamiseks.
Qvalitases kasutatakse selle meetodi kõige uuemat ja tänapäevasesse töökeskkonda sobivamat COPSOQ 3 ehk küsimustiku kolmandat versiooni, mida saab rakendada kõikide töölaadide ja ettevõtete korral, suurusest ja sektorist olenemata.
Unikaalset testi on tõlgitud rohkem kui 25 keelde, mis võimaldab tulemusi ka erinevate riikide ja sektorite vahel võrrelda ning laiemaid järeldusi teha.
COPSOQ 3 kasutajasõbralikumaks kasutamiseks on Qvalitas koostöös Tallinna Tehnikaülikooli vanemlektori Liina Randmanni ja Meeletervise tööpsühholoogidega loonud küsimustikule e-toe, mis võimaldab küsimustikku täitnud inimesel kohe saada teada tulemused.
Loodud süsteem tõlgendab vastaja tulemusi ning edastab ka lühikesed ettepanekud. Nii tulemused kui ettepanekud annavad töötervishoiuarstile esmase ülevaate visiidile saabuva töötaja töökeskkonna psühhosotsiaalsest seisundist, mis võib soodustada terviseprobleemide kujunemist.
Kõik testi läbinud töötajad saavad teada isikliku tulemuse, mis on nähtav üksnes töötervishoiu arstile. Kui piisav valim ettevõtte töötajaid on täitnud COPSOQ 3 küsimustiku, on Qvalitasel võimalik koostada töökeskkonna psühhosotsiaalsete riskide hindamine ning vajadusel anda nõuandeid edasiseks nõustamiseks.
Küsimustik on eelkõige töötervishoiu visiidile suunduvatele patsientidele ja seda saab täita ainult iseteeninduskeskkonnas, on oluline märkida, et testi saab läbida ning töökeskkonna psühhosotsiaalseid riske hinnata ka töötervishoiu kontrolli väliselt eraldiseisva projektina.
Vaktsineerimine
Vaktsineerimine
Tööandja väärtus...
Kohustuslik on vaktsineerimine kõigil neil töökohtadel, kus töö iseärasuste tõttu on nakatumisoht. Siinkohal peab tööandja korraldama ja rahastama kõik vajalikud vaktsineerimised, mille määramise aluseks on töökeskkonna riskianalüüs ja arsti ettepanek.
Tõusvat trendi näitab ka sesoonse gripi vastu töötajate vaktsineerimine, kuna see aitab tööandjal vähendada töötajate nakatumise riski, takistada gripi levikut ning tagada ettevõtte toimepidevus. Gripi vastu vaktsineerimine näitab tööandja hoolimist nii oma töötajatest kui klientidest.
Soovitame meie arstidega nõu pidada tööalaste välisreiside puhul, kuna paljudes eksootilistes riikides tuleb arvestada asukohariigi kehtestatud vaktsineerimisalasi nõudeid ja Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) vaktsineerimissoovitusi.
Vaata ka:
Lennundusmeditsiin
Lennundusmeditsiin
Qvalitas Arstikeskuse juures tegutsev Lennundusmeditsiini Keskus OÜ teostab seaduses ettenähtud korras lennundusspetsialistide esmaseid kui ka perioodilisi tervisekontrolle.
Lisainformatsiooni saamiseks helistage palun numbril +372 530 18 737 või kirjutage info@aviamed.ee.
Taastusravi
Taastusravi
Qvalitase spetsialistid aitavad teid erinevate terviseprobleemide ennetamisel, leevendamisel ja ravil.
Põhiliseks probleemiks on tänapäeval ülekoormushaigused, mis on tingitud sundliigutustest- ja asendist, millega me tööd tehes kokku puutume ning erinevad vigastused, mis on tekkinud õnnetusjuhtumite tagajärjel või ka sportides.
Meie spetsialistid annavad nõu tööergonoomika ja spordivigastuste teemadel ning õpetavad kuidas kodus, aga ka kontoris, ise võimelda ning kuidas erinevaid ülekoormusest põhjustatud terviseprobleeme vältida.
Füsioteraapia
Füsioteraapia on taastusraviprotseduur, mille käigus igale inimesele lähenetakse individuaalselt, käsitletakse inimest kui tervikut ja valitakse efektiivseim võimalik sekkumine. Füsioterapeudilt saab abi ülekoormusest või traumast tingitud skeletilihassüsteemi valude ja piirangute korral, operatsiooniks valmistumisel ja sellest taastumisel, spordivigastuste ravimisel ja nende ennetamisel.
Põhilised meetodid, mida kasutame:
- Füsioterapeutiline hindamine ja testimine
- Kehaline harjutus
- Venitusteraapia
- Manuaalteraapia (pehmekoeteraapia, liigesmobilisatsioonid ja -manipulatsioonid)
- Kinesioteipimine
- Tööergonoomika ja treeningualane nõustamine
- Abivahendite alane nõustamine (ortoosid, tugisidemed, tugivööd, tallatoed)
- Personaalse harjutuskava koostamine
Milliste probleemidega füsioterapeudi vastuvõtule tulla:
- Seljavalud
- Kaela- ja peavalud
- Valud liigestes
- Ülekoormusest tingitud valud
- Lihaspinged
- Rühihäired
- Traumad
- Operatsioonijärgne taastumine (liigesliikuvuse ja lihasjõu taastamine)
- Spordivigastused
Manuaalteraapia
Manuaalteraapia on ravivõtete süsteem, mis võimaldab ravida selgroo ja liigeste haigusi, häireid lihaste ja sidemete süsteemis ning neuroloogilisi ja sisehaigusi.
Manuaalterapeut on arst, kes tuvastab blokeerunud lüliliigesed ning vabastab need manuaalselt, mille tulemusena väheneb valu. Arst annab nõu spetsiaalsete harjutuste tegemisel, mis kokkuvõttes aitab ära hoida ülekoormusvigastusi tugi-ja liikumisaparaadis. Vajadusel kasutab arst lisaks süsteravi või tablettravi põletikukollete likvideerimisel.
Milliste probleemidega manuaalterapeudi vastuvõtule tulla:
- Seljavalud
- Kaela- ja peavalud
- Valud liigestes
- Ülekoormusvigastused
- Spordivigastused
- Traumad
- Operatsioonijärgne taastumine (liigesliikuvuse ja lihasjõu taastamine)
Massaaž
Massaaž on parim viis pingete leevendamiseks. Peale pingutust mõjub massaaž lõdvestavalt väsinud ja kurnatud lihastele ning sobib hästi ka vaimsete pingete alandamiseks ja stressi vähendamiseks, rahustades närvisüsteemi. Massaaži käigus mõjutatakse pehmeid kudesid (lihaseid, kõõluseid, sidemeid), mille tagajärjel paraneb lihaste ainevahetus ja verevarustus.
Massaaživõtete valikul lähtutakse kliendi probleemist, eesmärgiga kas leevendada lihaspingeid, tõsta lihastoonust, suurendada ainevahetust ja vere-ning lümfiringet, leevendada valu jne.
Terviseplaanid
Terviseplaanid
Ettevõtetele, kes pakuvad tervishoiuteenuseid oma töötajatele motivatsionipaketis ning kes soovivad mugavalt hallata töötervishoiukulusid ja vähendada ajakulu, pakub Qvalitas kuumaksepõhiseid terviseplaane.
Need sisaldavad põhjalikke töötervishoiukontrolle, füsioteraapiat, massaaže, terviseraporteid, koolitusi, eriarsti ja perearsti vastuvõtte ning erinevaid uuringuid ja analüüse.
Koostöös Unimedi Hambakliinikutega pakume töötajatele ka hambaraviteenuseid.
Tervisebuss
Tervisebuss
Tervisebuss – töötervishoiukontrollid kohapeal!
Töötervishoiu kontrolle on võimalik teostada ka kliendi juures kohapeal. Sellise teenuse osutamiseks on meil kasutuses meditsiinilise erivarustusega mobiilsed tervisebussid, mis vastavad seaduses ettenähtud tingimustele ja omavad Terviseameti väljastatud tegevusluba.
Eelkõige võimaldavad tervisebussid osutada teenust nendes piirkondades, kus meie arstikeskuseid ei ole. Vajalik on vaid tööstusliku elektrienergia kasutamise võimalus ning meie tervisebussid on valmis sõitma igasse Eestimaa paika.
Tervisebussid on varustatud arsti tööks vajaliku meditsiinitehnikaga ning kohapeal on võimalik teostada erinevaid uuringuid ja analüüse. Röntgenuuringud ning erialaspetsialisti nägemiskontrollid saab teostada meie koostööpartnerite juures üle Eesti.
Vaata ka:
Eesti suurima töötervishoiuteenuse pakkujana oleme veendunud, et tööandja edu pant on terve ja rahulolev töötaja ning ettevõtte head majandustulemused käivad käsikäes tööohutuse ja töötervishoiuga.
Oleme pikaajaline töötervishoiu partner suurele osale Eesti ettevõtetest ning teenindame kliente väga erinevatel tegevusaladel, tööstustest idufirmadeni.
Aastas toimub Qvalitas Arstikeskuses kokku ligi 100 000 visiiti, need hõlmavad nii töötervishoiuteenuseid kui ka spetsialistide pakutavaid muid eriarstide teenuseid.
Hea ligipääsetavus ja mobiilsus võimaldavad meil teenindada kliente üle Eesti neile sobival ajal ja sobivas kohas ning teha tervishoiuteenus kättesaadavaks kõikidele töötajatele. Lisaks arstikeskustele, mis paiknevad üle Eesti, on meil ka viis mobiilset tervisebussi.


Sageli on töötajate tervisekontroll just see, mis pakub inimesele hädavajalikku ülevaadet tema tervisenäitajate osas.
Teadmine, et plaanilise kontrolli tulemusena õnnestub jõuda jälile ka tõsistele terviseprobleemidele, näitab, et töötervishoid on oluline ja hästi toimiv osa arstiabist.
Lisaks tervisekontrollile, konsultatsioonile, riskide hindamisele, vaktsineerimisele, koolitustele ja taastusravile pöörame suurt tähelepanu ka psühhosotsiaalsetele ohuteguritele töökeskkonnas.
Oleme esimesena Eestis võtnud kasutusele töötajate vaimse tervise hindamise küsimustiku Copsoq3 (Copenhagen Psychosocial Questionnaire), mis aitab mõista ja parandada töötajate vaimse tervisega seonduvaid riske.
Toetame kliente turvalise ja tervisliku töökeskkonna loomisel, arvestame muudatustega tööturul, jälgime jooksvalt ülemaailmseid trende ja rakendame esimesena parimad praktikad ka töösse.