Algas Tervisekassa kampaania – vaktsiiniga on kindlam

Alanud on COVID-19 vaktsineerimiskampaania- vaktsiiniga on kindlam

01.12.22 käivitunud kampaaniaga kutsutakse üles COVID-19 viiruse vastu vaktsineerima. Haigestunuid on endiselt palju ja raskest haiguse kulust on ohustatud eelkõige vanemaealised inimesed.   Kampaania sõnum „Vaktsiiniga on kindlam“ tuletab inimestele meelde, et  koroonaviiruse vastu vaktsineerimine on endiselt oluline. 

COVID-19 vastu saab jätkuvalt vaktsineerida Qvalitas Arstikeskuse esindustes üle Eesti.

Uuringud näitavad, et inimeste immuunkaitse väheneb aja jooksul ning seda on vaja taastada, sest vaktsineerimine kaitseb eelkõige raske haigestumise eest. Vaktsineerima peaksid minema kõik inimesed, kellel on viimasest vaktsiinisüstist või haiguse läbipõdemisest möödas rohkem kui kuus kuud.

“Vaktsiin on nagu helkur, kiiver, turvavöö, päästevest või kondoom- neid vastutustundlikult kasutades kaitseme ennast, kui ka teisi. Just sellist võrdlust käesolev kampaania kasutabki ” ütleb Tervisekassa kampaania elluviija, Taisi Kõiv. 

Foto: Tervisekassa

Tervisekassa analüütika osakonna andmetel on Eestis üle 700 000 täisealise inimese, kes on vaktsineeritud või koroona läbi põdenud, kuid kelle viimasest vaktsiinidoosist või läbipõdemisest on möödas juba liialt pikk aeg, mistõttu on nad viiruse eest suuresti kaitseta.  

Vaktsineerimine esimese tõhustusdoosiga (3 doos) on soovitatud kõigile üle 18-aastastele ning teise tõhustusdoosiga (4 doos) üle 60-aastastele ja teistele riskirühma kuuluvatele inimestele (üle 12-aastased, kellel on mõne kroonilise haiguse tõttu suurem risk põdeda COVID-19 haigust raskelt, hooldekodude elanikud ja töötajad ning tervishoiutöötajad). Enda jätkuvaks kaitsmiseks raske haigestumise eest on soovitav end uuesti vaktsineerida, suurendades nii organismi vastupanuvõimet viirusele.  

Kui viimasest doosist või COVID-19 haiguse põdemisest on möödas vähemalt kuus kuud tuleks kindlama enesetunde nimel suunduda vaktsineerima.

Aja broneerimiseks saab ühendust võtta Qvalitase infotelefoniga 6051500 või pöördudes klienditeenindusse Qvalitase Digikliiniku rakenduses. End autentides saab patsient vaktsineerimise aja soovi korral broneerida ka üleriigilises digiregistratuuris.  

Rohkem infot Qvalitase asukohtade ning lahtiolekuaegade osas leiab kodulehe kontaktide väljalt.

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.